Kolorystyka

Kolor beżowy

Kolor beżowyBeżowy to spokojny, stonowany kolor ziemi, jaśniejszy od brązu, cieplejszy i ciemniejszy od kremowego. Powstaje z kompozycji brązu, bieli, żółci, jasnej szarości i bladego różu. Proporcje szarego i różowego są uzależnione od tego, jaki odcień beżu chcemy uzyskać. W aranżacji wnętrz najczęściej stosujemy kilka odcieni beżu jednocześnie, dzięki czemu wnętrze w tej barwie nie jest ani ładne, ani też nudne. Zobaczcie, jak urządzić dom lub mieszkanie w beżach.

Więcej…

 

Kolor antracytowy

Kolor antracytowyAntracyt - jeden kolor, a wiele interpretacji i jeszcze więcej odcieni. Kolor antracytowy jest nowoczesny, elegancki, odrobinę chłodny i ekstrawagancki. Stosujemy go w aranżacji wnętrz i na zewnątrz. W ciągu ostatnich 5 lat był najczęściej wybieranym kolorem paneli ogrodzeniowych, dachówek i farb elewacyjnych.

Więcej…

   

Kolor szmaragdowy

Kolor szmaragdowyKolor szmaragdowy to jeden z najbardziej ekskluzywnych i uroczych odcieni zieleni. W słońcu mieni się i wydaje półprzezroczysty, w świetle lampy jest głęboki z nutką magii, która sprawia, że odbieramy go jako jedną z najbardziej luksusowych barw. Podobnie jak kamień szlachetny, od którego pochodzi nazwa tego koloru, zachwyca wyjątkowym tonem zieleni, głębią, soczystością i łagodnością.

Więcej…

 

Kolor purpurowy

Kolor purpurowyKolor purpurowy jest kompozycją fioletu i czerwieni - to właśnie te dwie jakże wyjątkowe barwy sprawiają, że obok purpury nie można przejść obojętnie. Przyciąga spojrzenia i wywołuje liczne emocje, jedni ją kochają, inni nienawidzą, a jeszcze inni nie wyobrażają sobie jej w swoim domu. A jednak już od kilku sezonów pojawia się coraz śmielej w aranżacji wnętrz, nadając im wyjątkowego charakteru.

Więcej…