Ogród

Nowoczesne tarasy - wykończenie, aranżacje, meble, kwiaty

Luksusowy tarasMarzysz o luksusowym, nowoczesnym miejscu do odpoczynku na świeżym powietrzu, z komfortowymi meblami i nastrojową atmosferą? Podpowiemy, jak urządzić elegancki i nowoczesny przydomowy taras. Dobrze zaprojektowany może mieć różne oblicza. Nie musi mieć jednego konkretnego stylu, który go definiuje. Nowoczesny taras powinien cechować się wysokiej jakości pięknym, ale także praktycznym i łatwym do utrzymania w czystości wykończeniem oraz umeblowaniem. Ponadto nie możemy zapomnieć o udekorowaniu go żywymi roślinami, dzięki którym przestrzeń nabierze wyjątkowego charakteru.

Więcej…

 

Zabudowa tarasu - drewno, szkło, poliwęglan, pleksi, palety

Zabudowa tarasuPrzydomowy taras jest zarówno miejscem do wypoczynku i relaksu, jak i przestrzenią do spotkań w gronie rodziny i znajomych. Na całkowicie odsłoniętym tarasie jesteśmy narażeni na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak deszcze, silny wiatr czy palące słońce podczas upałów. Nasza możliwość korzystania z tej wypoczynkowej przydomowej przestrzeni jest więc w znacznym stopniu ograniczona. Możemy to zmienić, decydując się na zabudowę tarasu.

Więcej…

   

Patio - gdzie i jak zbudować? Podłoga, meble, wyposażenie, koszty patio

PatioPatio to marzenie wielu osób, które lubią spędzać czas na posesji poza domem ale nie posiadają odpowiedniego tarasu. Nawet niewielka utwardzona i zagospodarowana część ogrodu może stać się ulubionym zakątkiem całej posesji i miejscem wielu biesiad. Obecnie coraz częściej cała lub część patio jest zadaszona. Sześciokątne drewniane konstrukcje imitujące ogromne parasole, a także modne pergole z listewek czynią je bardziej funkcjonalnym.

Więcej…

 

Tekstylia w ogrodzie - poliester, kodura, tkaniny obiciowe

Tekstylia w ogrodzieTekstylia odgrywają ogromną rolę w aranżacji ogrodów. Chodzi tutaj nie tylko o obicia mebli, ale również o stylowe i poprawiające komfort korzystania z nich dodatki na przykład w postaci dekoracyjnych poduszek lub narzut, ale i o tekstylia w innych formach jak na przykład różnego rodzaju hamaki i huśtawki, czy parasole ogrodowe.

Więcej…