Dekoracje wnętrz

Parapet i jego rola w wystroju wnętrz

ParapetRzadko myślimy o parapecie jako o elemencie wystroju wnętrza. Tymczasem odpowiednio dobrany staje się stylowym detalem, wieńczącym aranżację. Parapet montuje się już na etapie tynkowania, a zatem jego wybór musi być rozważny, przemyślany i dostosowany do charakteru wnętrza.

Więcej…

 

Panele ścienne z PCV, które imitują drewno, kamień, płytki

Panele ścienne z PCVWykorzystanie naturalnych materiałów na ścianach we wnętrzach jest bardzo pracochłonne. Panele ścienne z PCV pozwalają to zrobić taniej i uzyskać identyczny efekt. Sprawdzamy, jakie możliwości daje oferta sklepów.

Więcej…

   

Sztuka użytkowa - jej rola w kształtowaniu wnętrz

Sztuka użytkowaSztuka użytkowa - jej rola w kształtowaniu wnętrz. Skłonność ludzi do wytwarzania rzeczy pięknych oraz otaczania się nimi miała miejsce już w czasach pradawnych. W społeczeństwach pierwotnych praca wytwórcza miała zazwyczaj cechy działalności artystycznej. Dlatego każdy przedmiot był użyteczny i piękny zarazem.

Więcej…

 

Drzewko bonsai - natura w miniaturze. Rodzaje, formy i pielęgnacja bonsai

Drzewko bonsaiDrzewko bonsai - sztuka tworzenia, czyli natura w miniaturze: pochodzenie, rodzaje, formy, pielęgnacja

Japoński styl od lat święci tryumfy wśród trendów wystroju wnętrz. Za pewne za sprawą minimalizmu i harmonii jaką sobą reprezentuje. Wielu ludzi na świecie doceniło wschodnie wyczucie smaku i dało zainspirować się również w czasie urządzania własnego wnętrza. Można pójść o krok dalej i spróbować wykreować własne tradycyjne japońskie drzewko bonsai.

Więcej…