Dekoracje wnętrz

Kilka słów o sztuce rękodzieła

RękodziełoKażdy chyba doskonale zdaje sobie sprawę z istnienia czegoś takiego jak piramida potrzeb Masłowa. Zgodnie z założeniami tej piramidy po zaspokojeniu potrzeb fizjologicznych, potrzeb niższego rzędu, przychodzi kolej na spełnianie potrzeb wyższego rzędu.

Więcej…

 

5 pomysłów na dekorację ścian

Dekoracja ściennaJak się czujesz w swoim wnętrzu? Czy oddaje ono Twoją osobowość? Jeśli chcesz, aby wystrój wnętrza nadążało za Tobą - zadbaj o oryginalne dekoracje ścian. Poznaj 5 pomysłów na tanią i szybką metamorfozę pomieszczenia.

Więcej…

   

Zegar ścienny jako prezent? Poznaj nasze propozycje

Zegar ściennyWybierasz się na parapetówkę do przyjaciół? A może po prostu szukasz designerskiego prezentu dla kogoś, kto ceni sobie praktyczne, ale stylowe gadżety? W wielu sytuacjach ciekawym prezentem może być zegar ścienny. Dlaczego? Powód jest prosty: czasomierze wieszane na ścianie wróciły do mody i dziś zyskują nowe życie.

Więcej…

 

Sztuka użytkowa - jej rola w kształtowaniu wnętrz

Sztuka użytkowaSztuka użytkowa - jej rola w kształtowaniu wnętrz

Skłonność ludzi do wytwarzania rzeczy pięknych oraz otaczania się nimi miała miejsce już w czasach pradawnych. W społeczeństwach pierwotnych praca wytwórcza miała zazwyczaj cechy działalności artystycznej. Dlatego każdy przedmiot był użyteczny i piękny zarazem.

Ludzie przeznaczali dużo czasu na wykonywanie odzieży oraz wytwarzanie przedmiotów codziennego użytku.

Więcej…