Style aranżacji wnętrz

Kuchnia w stylu skandynawskim. Jakie ściany, podłoga, meble, sprzęt AGD, dodatki?

Kuchnia w stylu skandynawskimKuchnie w stylu skandynawskim biją w ostatnim czasie rekordy popularności, urzekają prostą formą i funkcjonalnością, która w tego typu aranżacjach jest jednym z kluczowych czynników. Styl ten powstał wiele lat temu na Półwyspie Skandynawskim, którego mieszkańcy pragnęli przenieść do wnętrz swoich domów i mieszkań zamiłowanie do natury i pochodzących z niej materiałów wykończeniowych.

Więcej…

 

Łazienka w stylu skandynawskim. Jakie ściany, podłoga, wyposażenie, meble, oświetlenie?

Łazienka w stylu skandynawskimŁazienka  w stylu skandynawskim jest prosta, charakteryzuje to wnętrze surowa forma i minimalizm, który nadaje wyjątkowego charakteru aranżacji i sprawia iż nawet niewielkie pomieszczenie wydaje się być przestronne i jest funkcjonalne.

Więcej…

   

Kubizm

Kubizm we wnętrzuKubizm kojarzy się nam z twórczością Picassa i bardzo słusznie. Jest on bowiem najbardziej znanym przedstawicielem tego nurtu. Obecnie kubizm jest zyskującym na popularności kierunkiem w aranżacjach wnętrz. Podstawą kubizmu jest prostota, geometria i konsekwencja. Dlatego bardzo ważnymi elementami są detale, wykończenie oraz kolor.

Więcej…

 

Futuryzm

Futuryzm w salonieNowoczesne nurty w aranżacji wnętrz przeżywają obecnie wzrost popularności. Jednym z nich jest futuryzm, który powstał w XX wieku we Włoszech. Jego głównym założeniem było odrzucenie tradycji oraz patrzenie w przyszłość. Dziś futuryzm jest manifestem wolności, zarówno w formie, jak i treści.

Więcej…