Style aranżacji wnętrz

Styl francuski pałacowy, czyli Francja elegancja

Wnętrze pałacowePałacowe francuskie wnętrza. Macie ochotę na podróż po XVII-wiecznej Francji? Dołączcie więc do nas i razem przenieśmy się na chwilę do czasów panowania Ludwika XIV. Władca słynący z wyjątkowych umiejętności rządzenia krajem, nie tylko sprawił, że państwo stało się silnym mocarstwem, ale także zadbał o rozwój kultury i sztuki.

Więcej…

 

Styl boho - awangarda z nutą egzotyki

Sypialnia w stylu bohoTwój dom, Twoim azylem - styl boho nie tylko dla artystów. Blaise Pascal powiedział: "Twój dom, może zastąpić Ci cały świat". Jeżeli znudził Ci się minimalizm i masz dość aranżacji perfekcyjnych w każdym calu, pozwól sobie na odrobinę szaleństwa. Poeksperymentuj ze stylami, postaw na wyraziste dodatki. Poczuj przypływ energii w kolorowych wnętrzach pełnych oryginalnych detali.

Więcej…

   

Inspirujące wnętrza w stylu shabby chic

Styl shabby chicZdezelowana elegancja, czyli inspirujące wnętrza w stylu shabby chic. Wyobraźcie sobie romantyczne wnętrze tonące w bieli, dekorowane bukietami pastelowych kwiatów, figurkami aniołków i poduszkami z kwiatowym nadrukiem. Poczujcie zapach świeżo mielonej kawy parującej w porcelanowym imbryku i wsłuchajcie się szelest świeżo wykrochmalonej pościeli.

Więcej…

 

Kubizm

Kubizm we wnętrzuKubizm kojarzy się nam z twórczością Picassa i bardzo słusznie. Jest on bowiem najbardziej znanym przedstawicielem tego nurtu. Obecnie kubizm jest zyskującym na popularności kierunkiem w aranżacjach wnętrz. Podstawą kubizmu jest prostota, geometria i konsekwencja. Dlatego bardzo ważnymi elementami są detale, wykończenie oraz kolor.

Więcej…

   

Futuryzm

Futuryzm w salonieNowoczesne nurty w aranżacji wnętrz przeżywają obecnie wzrost popularności. Jednym z nich jest futuryzm, który powstał w XX wieku we Włoszech. Jego głównym założeniem było odrzucenie tradycji oraz patrzenie w przyszłość. Dziś futuryzm jest manifestem wolności, zarówno w formie, jak i treści.

Więcej…

 

Eklektyzm

EklektyzmMimo tego, iż obecnie popularne są wnętrza minimalistyczne i awangardowe, sporo osób stawia na gustowny i oryginalny styl eklektyczny - stylowy miszmasz. Wnętrza eklektyczne to swoista mieszanka stylów - to, co na pierwszy rzut oka może wydawać się niespójne oraz chaotyczne, jest tak naprawdę modnym sposobem na urządzenie praktycznie każdego wnętrza.

Więcej…