Style aranżacji wnętrz

Aranżacja wnętrza w stylu romantycznym

Aranżacja wnętrza w stylu romantycznymRomantyzm to epoka, która rozpoczęła się pod koniec XVIII wieku i zdominowała niemal całe kolejne stulecie. I chociaż oznacza charakterystyczny nurt w kulturze oraz historii sztuki, dziś używając słowa "romantyczny" najczęściej chcemy określić nasz temperament oraz nastrój, czasami też atmosferę w przeczytanej właśnie książce czy obejrzanym filmie. A jakie są romantyczne aranżacje? Odpowiedź prawdopodobnie nasuwa się sama.

Więcej…

 

Aranżacja wnętrza w stylu boho chic

Wnętrze w stylu boho chicTermin "boho" pochodzi od francuskiego słowa "bohemien" i oznacza grupę poetów, malarzy, rzeźbiarzy i muzyków działających w XIX wieku. Ich twórczość skupiała się na walce o wolność i buncie przeciwko mieszczańskim normom. Aby wyróżnić się od ówczesnej normy, przywiązywali oni dużą wagę do różnorodności, używali jaskrawych kolorów, dzikich wzorów i kreatywnych projektów do wyposażenia swoich małych mieszkań typu studio. Te elementy znajdowały się w centrum ich uwagi i wyznaczały ich styl ubrań oraz kluczowych mebli. Dowiedz się, czym charakteryzuje się wnętrze w stylu boho chic?

Więcej…

   

Mieszkanie w stylu klasycznym

Mieszkanie w stylu klasycznymStyl klasyczny to bez wątpienia bardzo interesujący trend w aranżacji. Mieszkanie urządzone zgodnie z zasadami stylu klasycznego cechuje się bowiem ponadczasowością, a raz przeprowadzona metamorfoza zapewnia efekty na długie lata. Stylistyka klasyczna nawiązuje do różnych epok oraz stylów, co sprawia, że w tym przypadku mamy duże możliwości w realizacji projektu. Warto zatem dowiedzieć się, jakie elementy charakteryzują styl klastyczny oraz w jaki sposób urządzić swoje mieszkanie zgodnie z tym trendem.

Więcej…

 

Styl awangardowy i styl futurystyczny

Styl awangardowyNie każdy lubi i chce się wpisywać w aktualne trendy. Wiele osób ma swój własny styl i nie chce z niego rezygnować nawet w przypadku urządzania mieszkania.

Więcej…

   

Styl barokowy w aranżacji mieszkania

Mieszkanie w stylu barokowymStyl barokowy w sztuce, wystroju wnętrz, architekturze i literaturze narodził się w Europie na przełomie XVI i XVII wieku. Początkowo największą popularnością cieszył się on we Włoszech oraz Francji, aby później rozlać się na całą Europę. Barok to bardzo specyficzny styl, który kojarzy nam się raczej z pałacami sprzed wieków niż z wystrojem współczesnego mieszkania. Znajdziemy w nim dużo bogatych i nietypowych zdobień i ornamentów, mieszaninę barw i sporo nietypowych rozwiązań.

Więcej…

 

Kuchnia w stylu skandynawskim. Jakie ściany, podłoga, meble, sprzęt AGD, dodatki?

Kuchnia w stylu skandynawskimKuchnie w stylu skandynawskim biją w ostatnim czasie rekordy popularności, urzekają prostą formą i funkcjonalnością, która w tego typu aranżacjach jest jednym z kluczowych czynników. Styl ten powstał wiele lat temu na Półwyspie Skandynawskim, którego mieszkańcy pragnęli przenieść do wnętrz swoich domów i mieszkań zamiłowanie do natury i pochodzących z niej materiałów wykończeniowych.

Więcej…