Styl awangardowy i styl futurystyczny

Styl awangardowyNie każdy lubi i chce się wpisywać w aktualne trendy. Wiele osób ma swój własny styl i nie chce z niego rezygnować nawet w przypadku urządzania mieszkania.

Na szczęście nikomu nie narzuca się żadnej konwencji, każdy może sam postanowić, jak będzie wyglądało jego mieszkanie czy dom. Są oczywiście określone style, którymi można się inspirować w trakcie urządzania mieszkania. Wiele osób inspiruje się stylem klasycznym, minimalistycznym czy stylizacjami na określoną epokę.

Inni wolą jednak zupełną dowolność w wyborze stylu, formy i kolorów. Dla nich idealny jest styl awangardowy, czyli kompletne odejście od jakichkolwiek kanonów.

Najprościej określając: styl awangardowy oferuje każdemu to, czego chce. Bardzo pokrewnym jest styl futurystyczny (futuryzm). Nawiązuje on do sztuki nowoczesnej, do techniki. Futurystyczne meble zaskakują, zdumiewają, czasem przerażają.

Styl futurystyczny

Takie style idealnie sprawdzają się w nowoczesnych mieszkaniach czy domach, zbudowanych w nurcie współczesnym, minimalistycznym.

Komentarze