Porady

Naklejki na ścianę - najważniejsze informacje praktyczne

Naklejki na ścianęNaklejki ścienne to modne i bardzo praktyczne narzędzie dekoracji wnętrz. Choć u niektórych mogą budzić skojarzenia głównie z pokojem dziecięcym, w rzeczywistości można je z powodzeniem stosować w całym domu. Odpowiednio dobrany wzór ożywi każde wnętrze, wytwarzając w nim niepowtarzalny klimat.

Więcej…

 

Czym jest relief? Płaskorzeźba we współczesnych wnętrzach

ReliefPłaskorzeźby to element zdobienia budynków znany już od zarania dziejów. Pierwsze reliefy pochodzą z Mezopotamii i datuje się je na trzecie tysiąclecie przed naszą erą. Jednak ta sztuka zdobienia elewacji i ścian wewnętrznych przetrwała do dzisiaj. Zobacz, czym różnią się dawne płaskorzeźby od współczesnych i dlaczego warto inwestować w takie dzieła sztuki. Poniżej znajdziesz również instrukcję, jak zrobić relief własnoręcznie.

Więcej…

   

Tynki dekoracyjne - rodzaje, zalety, wady, cena

Tynki dekoracyjneSzukając inspiracji pozwalającej na uzyskanie ciekawego i niepowtarzalnego efektu na ścianie, trafić trzeba na tynki dekoracyjne. Czym właściwie są takie tynki, gdzie można je wykorzystać oraz jakie są ich wady i zalety? Poniżej kilka podstawowych informacji, które pozwolą na zapoznane się z tym wciąż nie wszystkim znanym rozwiązaniem.

Więcej…

 

Sztukateria na ścianę, sztukateria sufitowa - rodzaje, montaż

Sztukateria sufitowaWnętrza w eleganckim i luksusowym stylu pałacowym nigdy nie wychodzą z mody. Jedną z cech charakterystycznych ich wykończenia jest zastosowanie ozdobnych sztukaterii na ścianach i suficie. W oryginalnych budynkach pałacowych były one wykonane z gipsu bądź drewna, obecnie dostępnych jest kilka równie efektownych i łatwiejszych w montażu oraz tańszych opcji. Poznaj rodzaje sztukaterii na ścianę i sufit oraz dowiedz się, jak przebiega ich montaż.

Więcej…