Jakie lampy wybrać do mieszkania?

Lampy w mieszkaniuPlanujesz remont mieszkania, a może właśnie kupiłeś lokum marzeń i zastanawiasz się, jak je wyposażyć, by było funkcjonalne, ale także spersonalizowane, by oddawało choć ułamek Twojej osobowości. Zanim wybierzesz kolor ścian, meble i inne elementy wyposażenia, zwróć uwagę na wybór oświetlenia.

Jakie lampy do mieszkania?

Zastanawiałeś się, jakie lampy masz wybrać do mieszkania? Z pewnością nie. Jednak pod pojęciem oświetlenie domowe kryją się nie tylko lampy sufitowe, z którymi zapewne utożsamiasz oświetlenie. Co jest ważne przy wyborze lampy? Przede wszystkim potraktuj je jako źródło światła - nie ma nic gorszego od słabo oświetlonej kuchni albo gabinetu. Lampa ma dostarczać tyle światła ile jest niezbędne do wykonywania różnych czynności. Nic odkrywczego? Pewnie, jednak bardzo często wybieramy lampy, które są ładne i mało praktyczne.

Lampy w domu

Praktyczna lampa

Pamiętaj, że blat kuchenny, na którym kroisz, gotujesz i komponujesz składniki potraw aż domaga się, by był właściwie oświetlony. Jeśli pracujesz w domu przy biurku, zadbaj, byś po 8 godzinach patrzenia w ekran laptopa nie musiał mrużyć oczy. Jakie oświetlenie wybrać do łazienki? Tam przecież jest Twoje prywatne studio makijażu i właściwe oświetlenie to podstawowa kwestia. Wybierając rodzaj oświetlenia zwróć uwagę na barwę temperaturową - ciepła stworzy przytulny klimat i będzie idealna do wypoczynku. Zimna zaś sprzyja skupieniu i pracy.

Lampa jako dekoracja?

Niech pierwszy kamieniem rzuci ten, kto nie wybrał oświetlenia do mieszkania, bo spodobał mu się abażur, a klosz idealnie pasował do kanapy w salonie. No właśnie - lampa to element wyposażenia, który może znacznie wpłynąć na wystrój pomieszczenia, szczególnie wtedy kiedy celujesz w nowoczesne aranżacje i rezygnujesz z niepotrzebnych ozdobników.

Jakie lampy do nowoczesnych i klasycznych aranżacji?

Szeroki wybór oświetlenia może przyprawić o zawrót głowy. W sklepach znajdziesz przeróżne modele oświetlenia. Jakie lampy będą pasowały do nowoczesnych aranżacji?

Lampy w domu

Jeśli preferujesz styl industrialny warto zwrócić uwagę na modne w tym sezonie lampy z metalu. Posiadają zazwyczaj duże klosze, które przypominają swoim wyglądem misy lub wręcz przeciwnie - wykonane z pojedynczych pasów metalu tworzą industrialne abażury o geometrycznych kształtach. Jaką kolorystykę wybrać? Bardzo modne są lampy w kolorze chromu, które podkreślą industrialny charakter wnętrza, ale także jego minimalizm. Czarne modele są idealne do wnętrz biało-czarnych z motywem szachownicy. Kolejną nowością są produkty w kolorze różowego złota - wyglądają bardzo efektownie. Lubisz prostotę, minimalizm i wnętrza rodem z magazynów czy fabryk z lat 60-tych? Zamocuj w mieszkaniu lampy Edisona. Przypominają swoim wyglądem żarówki - będą świetnym dopełnieniem wnętrza stylizowanego na pofabryczne.

Jeśli wolisz bardziej klasyczne aranżacje, a szczególną miłością darzysz bogate zdobienia - żyrandol z wianuszkiem minikryształów będzie idealny. Jeśli lubisz rustykalny klimat, wybierz lampy z materiałowymi abażurami w kwiatowe wzory. Kręci Cię prostota i naturalne materiały - drewniana lampa podłoga z pewnością trafi w Twój gust.

Komentarze