Wystrój wnętrz

Wymarzony pokój dziecięcy - jak go stworzyć?

Wymarzony pokój dziecięcyUrządzanie pokoju dziecięcego okazuje się dla rodziców prawdziwym wyzwaniem. Nie jest to tak proste zadanie, jak mogłoby się wydawać. Urządzenie pokoju dziecięcego wymaga ogromnego zaangażowania oraz kreatywności - w końcu ma być to przestrzeń, którą dziecko pokocha. Dzięki temu będzie chętnie przebywać w swoim pokoju, a rodzice zyskają nieco prywatności. Warto poznać zasady, którymi należy się kierować przy urządzaniu wymarzonego pokoju dziecka.

Więcej…

 

Beton architektoniczny - minimalizm w najlepszym wydaniu

Beton architektonicznyBeton architektoniczny stał się w dzisiejszej architekturze prawdziwym synonimem nowoczesności, zachwyceni nim designerzy sięgają po niego w różnych sytuacjach - oprócz tego, że dobrze wygląda on na posadzkach tarasów, to znakomicie odnajduje się także na podłogach czy meblach. Świetnie sprawdza się także jako płytki w łazience, a nawet jako… blat kuchenny. Czy można więc powiedzieć, że beton to materiał idealny i uniwersalny?

Więcej…

   

Ponadczasowe trendy w aranżacji wnętrz

Ponadczasowe trendy w aranżacji wnętrzKażdego roku w Mediolanie, Warszawie czy Katowicach oraz wielu innych miastach na całym świecie prezentowane są wnętrzarskie hot trendy na najbliższy sezon. Dekoratorzy pokazują nowe połączenia kolorystyczne oraz innowacyjne metody zagospodarowania przestrzeni mieszkalnej. Jak spośród najnowszych propozycji wybrać tą, która pozostanie na topie dłużej niż jedne sezon?

Więcej…

 

Ciepłe kolory: pomarańczowy, czerwony, żółty, ciepłe brązy, ciepła zieleń

Barwy ciepłeKolory ciepłe to takie barwy, które kojarzą się nam z ciepłem, w tym tonacje żółci, pomarańczy, czerwieni ale i ciepłe odcienie brązów, zieleni, odcienie kremowe i pastelowe. Jak działają? Przede wszystkim ocieplają wnętrze ale też dodają energii, poprawiają humor, apetyt, sprzyjają pracy twórczej.

Więcej…

   

Kasetony na suficie - hit czy kit?

Kasetony na suficieKasetony to materiał wykończeniowy, który nieodmiennie kojarzy się z czasami PRLu i starym budownictwem. Okazuje się jednak, że okładzina ta przeżywa obecnie drugą młodość - projektanci wykorzystują ją bowiem do urządzania nowoczesnych wnętrz w stylu retro.

Zobaczmy, co warto o niej wiedzieć!

Więcej…

 

Panele ścienne z PCV, które imitują drewno, kamień, płytki

Panele ścienne z PCVWykorzystanie naturalnych materiałów na ścianach we wnętrzach jest bardzo pracochłonne. Panele ścienne z PCV pozwalają to zrobić taniej i uzyskać identyczny efekt. Sprawdzamy, jakie możliwości daje oferta sklepów.

Więcej…