Wykończenie ścian - niestandardowe pomysły

Wykończenie ścianNajprostszym rozwiązaniem na wykończenie ścian w mieszkaniu jest farba. Istnieje jednak wiele innych metod aranżacji tych powierzchni. Jeśli szukasz nietypowych i oryginalnych pomysłów rozwiązań do swojego domu to znalazłeś się w dobrym miejscu. Oto nasze zestawienie.

Kamień i beton

Ściany wyłożone cegłą to pomysł przerobiony już na milion sposobów. Obecnie ciekawszym wyjściem jest wyłożenie ściany kamienny płytami lub betonem. Marmur czy granit będzie wyglądał elegancko i komponował się z nowoczesnymi industrialnymi wnętrzami. Okładziny kamienne nie tylko zachwycają strukturą ale również są dobrym materiałem pod kątem konserwacji i ewentualnego czyszczenia.

Panele ścienne

Panele ścienne nie muszą być nudne. Drewniana boazeria czy panele PCV imitujące drewno potrafią nadać wnętrzu wspaniałego charakteru. Aby uniknąć nudy możesz ułożyć deseczki poziomo lub w nietypowym wzorze. Hitem są też panele 3D, których faktura naprawdę potrafi zaskoczyć. Użycie tego typu paneli w mieszkaniu wymaga odwagi, ale efekt niejednokrotnie zachwyca.

Wykończenie ścian

Korek i płyta OSB

Wolisz rozwiązania o cieplejszym wyglądzie? Może zainteresuje Cię ściana z korku lub płyty wiórowej. Obie koncepcje są zbliżone do rozwiązań z drewna. Korek dodatkowo wygłuszy ściany i może posłużyć też jako tablica, a płyta OSB będzie ciekawym, designerskim akcentem. Inną tego typu realizacją może być użycie forniru, czyli cienkich płatów drewna, przypominających sklejkę.

Blacha i szkło

Kolejne nietypowe materiały coraz chętniej używane przy wykończaniu ścian to blacha czy szkło. Wycięte płaty z tych materiałów doskonale sprawdzą się w kuchni czy łazience - będą świetnym zamiennikiem dla tradycyjnych płytek ceramicznych, a ich wygląd będzie dodawał wrażenie higieny i sterylności. Takie materiały, podobnie jak beton wyglądają bardzo nowocześnie i nadają wnętrzu unikalny klimat.

Tapeta

Kto myślał, że tapety odeszły do lamusa jest w błędzie. Obecnie bogate wzornictwo tapet zachęca coraz większą liczbę ludzi do skorzystania z tego rozwiązania. Popularne są również fototapety, które kiedyś były synonim kiczu, a dziś coraz częściej okazują się oryginalnym pomysłem na aranżacje wnętrza. Poza klasycznymi tapetami papierowymi istnieją też te wykonane z winylu – są one odporniejsze i można je myć, oraz te imitujące materiały jak np. skóra.

Wykończenie ścian

Sztukaterie

W eleganckich i stylowych wnętrzach warto zastanowić się nad użyciem sztukaterii. Te ozdoby ścienne i sufitowe kiedyś wykonywane z gipsu dziś przeważnie z lekkiego styropianu nadadzą pomieszczeniu romantyczny i barokowy klimat.

Farba tablicowa

Kolejne dość popularne rozwiązanie, ale wciąż nadające mieszkaniu oryginalności to pomalowanie ściany lub jej części farbą tablicową. Kolory farb są rożne, z reguły jednak wybiera się tę czarną. Wygląda to świetnie, no i można do woli rysować po ścianie!

Naklejki

Tanim i prostym sposobem na ożywienie ściany są naklejki naścienne. Możesz wykonać je samodzielnie lub kupić gotowe produkty. Hasła motywacyjne, grafiki - naklejki są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach. Ich plusem jest łatwa możliwość usunięcia gdy tylko nam się znudzą.

Autor: www.castorama.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze