Sofa - skórzana czy materiałowa?

Sofa skórzana czy materiałowa?Bezsprzecznie możemy stwierdzić, że kanapa wypoczynkowa to jeden z najważniejszych mebli w każdym domu. No bo czy wyobrażamy sobie pokój dzienny bez sofy?

Nie. Jest to mebel, do którego wracamy codzienne po ciężkim dniu i to w nim znajdujemy chwilę spokoju i relaksu, oglądając telewizję, czytając książkę, czy po prostu wypoczywając.

Kanap wypoczynkowych w sklepach meblowych mamy całe mnóstwo - narożniki modułowe, kanapy rozkładane, sofy dwuosobowe - do wyboru do koloru. Skupiając się jednak na materiale, do wyboru mamy zazwyczaj dwie opcje - skórzana i kanapa obita materiałem. Co będzie lepsze i jakie zalety i wady ma jedna i druga opcja?

Skórzana kanapa wypoczynkowa kojarzy nam się z luksusem, na który to nie każdego stać. Owszem, skórzane kanapy są droższe od tych materiałowych z prostych przyczyn - materiał jakim jest skóra jest zwyczajnie droższy. Czy jednak warto zdecydować się na kanapę wypoczynkową skórzaną? Wszystko oczywiście zależy od nas samych, od naszych potrzeb i oczekiwań. Natomiast kupno kanapy skórzanej ma swoje zalety, których to kanapa materiałowa nie ma. Bowiem potwierdzony jest fakt, że skórzana kanapa jest dużo bardziej wytrzymała i solidna, niż materiałowa. Materiał jest mało odporny na wszelkie przetarcia, które będą naturalnymi śladami użytkowania. Jak wiemy - kanapa wypoczynkowa będzie bardzo często używanym meblem, narażonym na tego typu wady. Tak więc po jakimś czasie może się okazać, że nasza materiałowa sofa wygląda mało estetycznie, a materiał należy wymienić. Bardzo często nowa tapicerka na kanapie jest dużo droższa, niż sama kanapa. Naturalna skóra to materiał, który potrafi przeżyć i przetrwać wiele. W przypadku kanap skórzanych niezwykle ważna jest pielęgnacja i odpowiednie konserwowanie skóry wszelkimi preparatami do tego przeznaczonymi.

A co z ceną? Oczywiście kanapa skórzana jest droższa, natomiast jeśli zależy nam tylko na wyglądzie... to mamy alternatywę - kanapa wypoczynkowa wykonana ze skóry ekologicznej. Istnieje wiele opinii na temat skóry ekologicznej i niektórzy twierdzą, że jest ona tak samo mało wytrzymała, jak sam materiał.

Czy kanapa skórzana jest wygodniejsza? Materiał w kwestii komfortu i wygody użytkowania nie ma tutaj dużego znaczenia. Bowiem konstrukcja i to, jak kanapa została wykonana ma znaczenie. Prawdą jednak jest, że w lato skóra bardzo się nagrzewa, w zimie pozostaje chłodna - co nie wydarzy się w przypadku kanapy wykonanej z materiału. Zanim więc kupimy kanapę, dobrze jest na niej usiąść i przetestować, czy rzeczywiście jest wygodna i spełnia nasze oczekiwania.

Bez wątpliwości możemy powiedzieć, że kanapa skórzana to szyk i elegancja. Zazwyczaj kanapy skórzane połączone są z drewnem, które daje niesamowitą aranżację i nadaje stylu całemu pomieszczeniu. Nie w każdym pomieszczeniu jednak kanapa skórzana będzie wyglądać dobrze. Tak więc przy zakupie kanapy i rozważaniami pomiędzy materiałem, a skórą warto zastanowić się, czy wybrany przez nas model będzie dobrze wyglądał wśród innych mebli, które już mamy.

Autor: www.furnituresobczak.pl.

Komentarze