Skóra naturalna - tak czy nie?

Skóra naturalnaUrządzając wnętrze naszego mieszkania czy nowo zakupionego domu, na pewno staniemy przed wieloma wyborami. Kolor zielony czy niebieski? Drzwi szklane czy drewniane? I w końcu: jaką wybrać skórę na motyw przewodni mojego wnętrza - sztuczną czy może naturalną?

Mimo, że skóra naturalna jest bardzo pociągająca, wygląda lepiej i jest być może bardziej ekskluzywna, musimy się dobrze zastanowić. Po pierwsze - nie do każdego wnętrza ona pasuje. To zależy od tego, jak je zorganizujemy, jak urządzimy i co chcemy osiągnąć. Kluczową wadą jest to, że skóra naturalna szybko się nagrzewa lub ochładza. Zimą jest zimna ze względu na temperaturę, latem jest gorąca, co zdecydowanie do jej zakupu zniechęca. Przede wszystkim. Nie każdy też taką skórę chce w ogóle w domu mieć. Jeśli ty chcesz, to przechodzimy dalej, charakteryzując zalety skóry naturalnej!

Ważną kwestią jest to, że do kanapy czy fotela zrobionych z tego rodzaju skóry, nie będziemy się przyklejać. Znacie pewnie albo słyszeliście o tym problemie, który mają osoby posiadające w domu meble ze skóry ekologicznej (tj. sztucznej). Mianowicie, przyklejanie się do nich pod wpływem ciepła skóry człowieka. Zdecydowanie utrudnia to życie, więc tutaj nie będziemy mieć takiego kłopotu i to zdecydowanie jest zaleta takiego rozwiązania. Dzieje się tak mniej więcej dlatego, że skóra naturalna oddycha i ma dobre zdolności oddawania wilgoci.

Skóra naturalna

Poza tym, zdecydowanie łatwiej jest utrzymać czystość mebla ze skóry naturalnej. Wystarczy szmatka i odpowiedni środek, przecieramy i gotowe. Nie ma potrzeby szorowanie, prania, męczenia się z pozbyciem się plam, bo usunięcie ich jest po prostu banalnie proste. Ten argument przeważa, bo któż chciałby użerać się z szorowaniem kanapy ze sztucznej skóry, prawda? Idąc dalej, w tej skórze nie gromadzi się kurz. Dlatego nawet jasne powierzchnie, czyli na przykład biel czy ecru, są dosyć łatwe w utrzymaniu czystości. Jest to szczególnie ważne, gdy właściciel posiada małe dzieci albo zwierzęta, bo wtedy dużo łatwiej jest o różne wypadki czy nawet małe katastrofy. Warto wtedy poważnie wziąć pod uwagę skórę naturalną, nawet jeśli wystrój wnętrze ma być ciemny - jasne plamy i zabrudzenia zdarzają się przecież równie często, czyż nie?

Konserwacja skóry jest bardzo prosta właśnie ze względu na to wszystko, o czym już wyżej pisałam - łatwość jej utrzymania, proste czyszczenie o dbanie o jej dobry wygląd.

Skóra naturalna

A co jest z tym powiązane, skóra naturalna jest zdrowa. Nie zdarzy się raczej, aby w prawdziwej skórze zalęgły się jakiekolwiek roztocza, bakterie czy też inne mikroskopijne organizmy, których wcale nie pożądamy u siebie w domu.

Jeśli martwi cię cena, należy tu wyjaśnić kilka kwestii. Tak, owszem - dobrej jakości meble ze skóry są droższe, zapłacimy za nie sporo więcej, ale zapewniam, że nam się to opłaci. Kiedy dobrze się o nasze meble troszczymy, będą one am służyć przez kilka, a nawet kilkanaście lat. Nie niszczą się one, tak jak te ze skóry ekologicznej, są bardziej wytrzymałe, bardziej odporne na wiele czynników. I podczas, gdy ten tańszy mebel, musielibyśmy wymienić już być może ze dwa razy, ten ze skóry naturalnej, pomimo iż nieco drożysz, będzie nam jeszcze służył. Należy oczywiście pamiętać o dbaniu o te meble, bo gdy nie będziesz go należycie konserwował, rady te się niestety nie sprawdzą.

Środki konserwujące i czyszczące nie są wcale bardzo drogie. Dostaniemy je za kilkanaście złotych w większości sklepów i nadają się do wszystkich rodzajów mebli (kanap, foteli, łóżek, i tym podobne). Poza tym są one dość wydajne, bo skóry naturalnej wcale często się nie czyści. Aby zachować porządek, wystarczy przetrzeć ją delikatnie szmatką z odrobiną właśnie takiego specjalnego płynu do czyszczenia skóry. Robimy to co jakiś czas. I to by było właściwie na tyle.

Skóra naturalna

Rodzina na pewno będzie bardzo zadowolona, jeżeli zainwestujemy pieniądze w kanapę, czy w fotele lub też w inne meble ze skóry naturalnej. Mebel ten nadaje się wręcz idealnie do salony lub czytelni. Jeżeli natomiast urządzamy gabinet lub własną pracownię, zastanówmy się na przykład nad zakupem mebli ze skóry naturalnej właśnie do naszego gabinetu lub do poczekalni - bo w końcu należy zadbać o wygodę siedzenia naszych klientów, prawda?

Podsumowując, jak widać meble ze skóry naturalnej mają naprawdę wiele zalet. Warto nad nimi pomyśleć.

Autor - www.meble-diana.pl.

Komentarze