Rodzaje taboretów dostępnych na rynku

TaboretTaborety drewniane to podstawowe meble, które można spotkać prawie w każdej kuchni. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ takie meble są bardzo wygodne w użytkowaniu a także charakteryzują się stabilnością i wytrzymałością. Nie wszyscy jednak wiedzą o tym, że tradycyjny taboret drewniany to modyfikacja ław, które kiedyś spełniały funkcję siedziska w wielu pomieszczeniach. Dzisiaj natomiast ten prosty mebel można spotkać w bardzo ciekawych wariacjach.

Najbardziej powszechne rodzaje taboretów

Taborety drewniane najczęściej prezentują jedną z dwóch kategorii. Pierwszy mebel to standardowy taboret do kuchni, natomiast drugi rodzaj taboretu przeznaczony jest do baru.

Taboret kuchenny to jedno z najlepszych rozwiązań. Pomimo swojej stabilności, taki mebel jest dosyć lekki, a więc może być łatwo przemieszczany. W odróżnieniu od krzeseł, wyposażonych w oparcie, taboret można w całości schować pod stołem, co jest szczególnie korzystne w przypadku niewielkich pomieszczeń.

Tradycyjnie siedzisko taboretu jest także drewniane, chociaż w asortymencie współczesnych producentów można znaleźć wiele ciekawych pomysłów na tapicerkę. Na przykład, tapicerka żakardowa albo aksamitna nadaje meblowi bardzo szlachetny wygląd. Taki taboret może być wykorzystywany nie tylko w kuchni, ale także w salonie lub gabinecie. Natomiast siedzisko, obite ekoskórą podkreśli nowoczesność tego wyrobu.

Taborety drewniane barowe, zwane także hokerami, wyglądają bardzo podobnie do taboretów kuchennych, lecz różnią się swoją wysokością. Hokery nie są meblami używanymi tylko i wyłącznie w barach, ponieważ jest to niezastąpiony element każdej kuchni wyposażonej w wyspę. Zarówno jak i taboret kuchenny, hoker może mieć różne materiały tapicerskie, a także rozmaite kształty nóżek.

Taborety schodkowe

Jeszcze nie tak dawno temu taborety schodkowe można było znaleźć w każdym domu, ponieważ ten mebel jest niezwykle funkcjonalny. Takie taborety można wykorzystywać zarówno jako bardzo wygodne i bezpieczne drabiny, jak i dodatkowe miejsce do siedzenia.
Przez pewien czas o tego typu konstrukcji zapomniano, i taboret schodkowy przestał być popularnym towarem w sklepach. Natomiast dzisiaj producenci powrócili do tego udanego modelu i proponują wiele wariantów.

Przede wszystkim, w sprzedaży można znaleźć taborety plastikowe, o konstrukcji metalowej ale także można nabyć taborety drewniane o kilku poziomach. Ze względu na bezpieczeństwo, w przypadku siedzisk drewnianych, konstrukcja całego mebla również najczęściej jest wykonana z metalu. Takie taborety nazywane są kombinowanymi ze względu na łączenie kilku materiałów.

Osoby, które chciałyby nabyć taki taboret wyłącznie do stosowania jako schodków, powinny wybrać meble, produkowane wyłącznie z metali.
Warto także zaznaczyć, że taborety schodkowe to nie tylko wyrób dla dorosłych. W sprzedaży można także spotkać specjalne modele, produkowane dla dzieci. Takie taborety drewniane lub plastikowe nie różnią się od mebli dla dorosłych poza nieco inną wysokością.

Taborety rozkładane

Poniekąd, taborety schodkowe można zaliczyć do kategorii taboretów rozkładanych. Jednak klasyczne taborety rozkładane to meble, które po prostu można składać jak książkę. Takich taboretów w asortymencie współczesnych producentów jest bardzo dużo. Najczęściej wybieranym wariantem są taborety drewniane, które posiadają metalowe mocowania. Takie meble są bardzo lekkie a zarazem pięknie się prezentują w każdym pomieszczeniu.

Ciekawostką jest to, że taki typ taboretów został opracowany przez starożytnych Greków, którzy brali ze sobą taborety rozkładane na zebrania polityczne.

Autor: www.stolpluskrzesla.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze