Niezbędne wyposażenie kuchni w mieszkaniu na wynajem

Wyposażenie kuchennePrzygotowanie mieszkania do wynajęcia to spore wyzwanie - aby zwiększyć jego atrakcyjność, warto doprowadzić je do idealnego stanu oraz odpowiednio wyposażyć.

Pamiętaj, że dla wielu wynajmujących jedną z kluczowych spraw okazuje się wyposażenie kuchni. Chociaż nie masz obowiązku w pełni jej urządzać, możesz w ten sposób znacznie podnieść wartość mieszkania i szybciej znaleźć klientów.


Podstawowe wyposażenie, którego nie może zabraknąć

Do podstawowego wyposażenia, które powinno znaleźć się w każdej kuchni na wynajem, zaliczyć można przede wszystkim lodówkę - jej brak znacząco obniży atrakcyjność Twojego lokalu. Większość lodówek posiada zamrażarkę, która również jest często bardzo przydatna dla wynajmujących.

Równie istotna jest kuchenka z piekarnikiem, ponieważ bez tego sprzętu trudno będzie przyrządzić coś do jedzenia. Nawet jeśli wynajmujący wolą jeść na mieście, brak kuchenki i tak będzie dla nich prawdopodobnie sporym problemem.

W żadnym nowoczesnym mieszkaniu nie może także zabraknąć sprzętu, dzięki któremu wynajmujący szybko zagotuje wodę na herbatę czy kawę (sprawdź np. tani czajnik elektryczny w Euro). Niektórzy właściciele mieszkań (zwłaszcza osoby starsze) zostawiają nowym lokatorom tradycyjny czajnik z gwizdkiem. Warto jednak pamiętać, że czajnik elektryczny to naprawdę nieduży wydatek, a w istotny sposób poprawia komfort codziennego życia.

Wyposażenie kuchenne

Naczynia, sztućce, drobne akcesoria

Lodówka, kuchenka, piekarnik oraz czajnik to absolutne minimum, którego nie może zabraknąć. Dobrze jest jednak zadbać o to, by wynajmujący miał do dyspozycji przynajmniej podstawowy zestaw naczyń i sztućców, kilka garnków czy patelni, misek i innych akcesoriów. Przyda się z pewnością np. deska do krojenia, tarka, tłuczek, obieraczka do warzyw czy zaparzaczka do kawy.

Nie jest Twoim obowiązkiem zapewnianie wynajmującemu tych wszystkich rzeczy, jednak pamiętaj - dla wielu osób brak konieczności wożenia ze sobą czy kupowania takich akcesoriów jest ogromną zaletą i czasem może okazać się decydującym argumentem za wynajmem. Jeśli planujesz wynająć mieszkanie, z którego właśnie się wyprowadziłeś, sytuacja może okazać się łatwiejsza - prawdopodobnie i tak nie zabierasz ze sobą wielu akcesoriów kuchennych, bo w nowym domu czy mieszkaniu chcesz mieć rzeczy nowe. Wystarczy więc pozostawić część swojego sprzętu wynajmującym.

Uwaga! Nie zapomnij, że pozostawiony sprzęt powinien być sprawny, czysty i niezniszczony. Nie musi być drogi ani modny, jednak rzeczy uszkodzone lub po prostu brudne na pewno nie zrobią dobrego wrażenia.

Wyposażenie kuchenne

Kuchnia dla najbardziej wymagających

Chcesz przyciągnąć najbardziej wymagających klientów i znacznie zwiększyć atrakcyjność mieszkania? Zdecyduj się na wyposażenie lokalu w taki sprzęt jak np. zmywarka do naczyń, robot kuchenny czy ekspres do kawy.

Na pewno wrażenie zrobią również wysokiej jakości akcesoria do gotowania np. porządne garnki, świetna patelnia grillowa czy nowoczesny wok do gotowania dań azjatyckich. Jeżeli zależy Ci na estetycznym i modnym wyglądzie kuchni, postaraj się o wyposażenie jej w świeże, pachnące zioła, które z pewnością zrobią wrażenie na potencjalnych klientach.

Komentarze