Meble do salonu fryzjerskiego - na co zwrócić uwagę?

Salon fryzjerskiSalony piękności - kosmetyczny, fryzjerski czy manicure, kojarzą się z miejscami, w których klientka doznaje odrobiny luksusu. To miejsca, które sprawiają, że panie (i panowie) wychodzą z nich piękniejszymi i w doskonałym nastroju, dlatego one same także muszą prezentować się nienagannie.

Pierwsze wrażenie wizualne pozostaje już na zawsze i wyrabia opinię o danym miejscu na stałe. Dlatego zadbaj o to, aby Twój salon fryzjerski kojarzył się z estetyką, luksusem i wysoką jakością produktów oraz usług. Główną role odgrywają w nim meble i sprzęty.

Pierwsze wrażenie - recepcja w salonie fryzjerskim

Nawet najlepszy w swoim fachu mistrz nie zrobi na kliencie wrażenia takiego, jak powinien, jeśli usługę wykonywać będzie w pomieszczeniu o wątpliwych walorach wizualnych. Nie można zapominać o tym, że klienci odwiedzający salon, chcą nie tyko skorzystać z usługi, ale przeżyć cały rytuał odprężenia i upiększania. Na to składa się wiele czynników: wystrój wnętrza, atmosfera, muzyka, dodatki i oczywiście usposobienie stylistów.

Wizyta w salonie fryzjerskim to dla wielu osób duży stres - obawiają się efektów pracy stylisty (szczególnie wówczas, gdy jest to pierwsza wizyta w danym miejscu), dlatego miejsce, aby wzbudzić zaufanie, musi kojarzyć się z profesjonalizmem i wysoką jakością. Nawet najpiękniejsze zdjęcia w katalogach i zapewnienia stylistów nie zdziałają tyle, ile atmosfera panująca we wnętrzu salonu: jeśli jest w nim schludnie i elegancko, meble są solidne i niezużyte, a w powietrzu unosi się subtelny zapach, to wstępny egzamin przed klientem jest zdany. Klient zdobywa zaufanie do danego miejsca w pierwszej kolejności oceniając wnętrze, następnie pracowników.

Tym, co w pierwszej kolejności przyciąga uwagę po wejściu do salonu, jest recepcja. To właściwie wizytówka całego salonu, dlatego nie warto stosować półśrodków przy jej aranżowaniu. Nawet w najmniejszym salonie powinno znaleźć się miejsce na ten element. Nie musi to być oczywiście duży mebel - wiele firm tworzy piękne meble na recepcję, które mimo swoich kompaktowych rozmiarów, nie tylko zmieszczą wszystko co niezbędne, ale także prezentują się niezwykle stylowo (przykładem może być recepcja Royal I firmy Ayala: http://ayala.com.pl/pl/produkty/produkt/22/Recepcja+Royal+I).

Fotele fryzjerskie

Fotele fryzjerskie, lustro, myjnie

Jeśli pierwsze wrażenie było pozytywne, a klientowi spodobało się wnętrze, bardzo prawdopodobne, że już ze względu na to powróci do salonu. Dlatego dalsze części salonu nie mogą zepsuć pierwszego wrażenia. Fotele dla klientów (np. http://mila-furniture.com/products/styling-chairs-1), stoliki z lustrem, wózki na przybory, a także myjki, nie mogą nosić śladów zużycia. Codzienne eksploatowanie mebli i akcesoriów nie pozostaje bez wpływu na ich wygląd - dlatego na etapie urządzania salonu nie powinno się oszczędzać na tych elementach. Im solidniej wykonane, tym dłużej posłużą w nienaruszonym stanie, a wszelkie uderzenia mechaniczne czy kontakt z detergentami - nie zaszkodzą im.

Dlatego warto wybierać firmy sprawdzone i cieszące się dużą renomą wśród właścicieli salonów - rekomendacje innych użytkowników to najlepsza reklama i forma gwarancji jakości. Drugim miejscem w kolejności, do którego zwykle udaje się klient, jest myjka. Codzienny kontakt z wodą i środkami myjącymi wpływa negatywnie na materiały, podobnie jak częste siadanie i wstawanie z fotela. Dlatego wybierając myjnię fryzjerską, zwróć uwagę przede wszystkim na jakość materiałów, z jakich jest wykonana - to w największej mierze determinuje wytrzymałość mebla. Jeszcze jedną kwestią, równie istotną co wygląd i jakość salonu, jest jego indywidualny charakter. Musi on współgrać z charakterami właściciela i pracowników. Dzięki temu tworzy się niepowtarzalny charakter miejsca, który zapada w pamięć i przyciąga klientów. W salonie wszystko musi ze sobą idealnie współgrać, aby tworzyć harmonijną całość. Ponieważ meble stanowią główną część jego wyposażenia, zadbaj o to, aby były dopracowane w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe i spersonalizuj je. Przystępując do aranżacji salonu kieruj się zasadą, iż Twoja aktualna inwestycja w stylowe i solidne meble, zwróci się z nawiązką wraz z uznaniem klientów.

Komentarze