Marzysz o pięknej balustradzie? Wybierz metaloplastykę!

Pięknia balustradaDostępne w regularnej sprzedaży balustrady schodów i balkonów nie są jedynym wyborem - alternatywa to usługi metaloplastyków.

Kuta balustrada lub brama wyróżnia się nie tylko wyjątkową elegancją, ale również jest zakupem na długie lata. Metalowe elementy wyróżniają się wyjątkową trwałością i wytrzymałością. Co więcej, doskonale pasują nie tylko do tradycyjnych aranżacji, ale świetnie komponują się również z nowoczesnymi przestrzeniami.

Do wyboru mamy obecnie szeroką gamę różnych gotowych elementów kutych, ale nie musimy decydować się na powtarzalne elementy – druga opcja to metaloplastyka, czyli zamówienie elementów kutych zgodnie z naszym indywidualnym życzeniem. To najlepszy wybór dla osób, dla których liczy się wyjątkowy, niepowtarzalny wygląd!

Czym jest metaloplastyka?

Pod pojęciem metaloplastyki znajduje się dziedzina twórczości, która polega na produkowaniu przedmiotów artystycznych z metalu. Efektem metaloplastyki mogą być zarówno przedmioty o charakterze użytkowym, jak również dekoracyjnym.

Tak naprawdę metaloplastyka ma swoje początki już w czasach prehistorycznych, chociaż sam termin pochodzi z lat dwudziestych ubiegłego wieku. Najstarszymi przykładami metaloplastyki były różnego rodzaju wyrobi biżuteryjne oraz przedmioty takie jak noże czy naczynia sakralne.

Aktualnie metaloplastyka kojarzona jest przede wszystkim z ręcznym produkowaniem wyrobów takich jak balustrady, ogrodzenia, furtki, bramy, ale również stosowany jest on w odniesieniu do tworzenia biżuterii artystycznej.

Techniki metaloplastyczne:

  • kucie
  • wyginanie i skręcanie
  • cięcie
  • wytłaczanie
  • wiercenie
  • wyklepywanie
  • kowalstwo artystyczne

Za pomocą tych technik można wykonać różne elementy, na przykład tralki, kute liście, kwiaty, gonty, woluty. Mogą być one następnie łączone w większe całości i malowane na różne kolory, aby uzyskać także odpowiednią ochronę przed czynnikami zewnętrznymi powodującymi korodowanie.

Doświadczony metaloplastyk jest w stanie wykonać na zamówienie klienta różnego rodzaju elementy metalowe, które dopasowane są do jego indywidualnych oczekiwań. Właśnie dlatego metaloplastyka nadal jest atrakcyjną alternatywą dla gotowych wyrobów kutych, które można zakupić teraz także w marketach.

Nowoczesne i tradycyjne wzory

Bardzo często metaloplastyka kojarzy się tylko i wyłącznie z tradycyjnymi aranżacjami, na przykład z zabytkowymi kamienicami albo pałacami budowanymi przed laty. Rzeczywiście, to właśnie wtedy metaloplastyk może w pełni zaprezentować swój talent w przygotowywaniu misternych kompozycji z metalu.

Warto jednak pamiętać o tym, że metaloplastyka to obecnie nie tylko tradycyjne kompozycje florystyczne albo orientalne ornamenty, ale również nowoczesne wzory, które doskonale komponują się ze współczesnym budownictwem.

Firmy zajmujące się świadczeniem usług metaloplastyki są w stanie przygotować dla swoich klientów różnorodne kompozycje zgodnie z indywidualnymi życzeniami – wystarczy opowiedzieć o swoim pomyśle albo pokazać go na przykładzie rysunku albo znalezionych zdjęć.

Kiedy warto skorzystać z usług metaloplastyki?

Zasadniczo, metaloplastyka to najlepszy wybór wtedy, gdy chodzi o wykonanie elementów kutych jedynych w swoim rodzaju.

Na usługi firm specjalizujących się w metaloplastyce decydują się przede wszystkim te osoby, które nie potrafią znaleźć w ofertach sklepów odpowiadających im wyrobów metalowych. To także sprawdzony wybór wtedy, gdy chodzi o bardziej efektowne, przyciągające uwagę kompozycje.

Ponadto metaloplastyka sprawdzi się wtedy, gdy w sklepach nie można znaleźć elementów dopasowanych do danej przestrzeni, na przykład są one zbyt małe albo zbyt duże. Firma oferująca metaloplastykę jest wtedy w stanie przygotować elementy w danym rozmiarze - pasującym precyzyjnie do miejsca montażu.

Zatem wtedy, gdy chodzi o piękne, jedyne w swoim rodzaju balustrady do schodów i balkonów, ale również inne metalowe elementy, na przykład ogrodzenia, bramy czy furtki, skorzystanie z usług metaloplastyka może być strzałem w dziesiątkę!

Autor - www.efekt-metal.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze