Łazienka w stylu skandynawskim - o czym musisz pamiętać podczas jej aranżacji?

Łazienka w stylu skandynawskimStyl skandynawski charakteryzuje się minimalizmem, prostotą i uniwersalnością. Oczywiście jak najbardziej możliwe jest stworzenie ekskluzywnej, skandynawskiej aranżacji w przestronnej łazience wyposażonej w saunę i wysokiej jakości elementy z naturalnego drewna. Styl skandynawski ma jednak to do siebie, że idealnie odnajduje się również w małych łazienkach.


Pomysł na małą łazienkę - styl skandynawski

Jak mogłaby przykładowo wyglądać mała łazienka w stylu skandynawskim? Przede wszystkim postawmy na jak najjaśniejsze kolory, które optycznie powiększą niewielką przestrzeń. Bardzo pożądana jest biel. Jeśli istnieje obawa o powstanie aranżacji zbyt prostej można spróbować poeksperymentować chociażby z wzorami terakoty podłogowej lub z dekoracjami ściennymi. Styl skandynawski to pomysł na małą łazienkę, który ceni sobie różnego typu wzory i mozaiki pod warunkiem jednak, że ich barwy będą stonowane.

Mała łazienka w stylu skandynawskim

Jeśli chodzi o szafki łazienkowe to idealnie sprawdzają się ekonomiczne, wykonane głównie z różnego typu płyt, wolnostojące meble na nóżkach. Szafka pod umywalkę może być podwieszana, aczkolwiek meble z podstawą dużo mocniej akcentują styl skandynawski w małych łazienkach. Jak najbardziej pożądane są w tej stylizacji jasne elementy drewniane bądź imitujące drewno. Mogą to być drewniane szafki lub też niewielki blat pod umywalkę. Nie należy zapominać o różnego typu dekoracjach ściennych, takich jak minimalistyczne obrazy, półki, lustra, a nawet rośliny. Tak więc, łazienka w bloku w stylu skandynawskim jest opcją w zupełności realną i dodatkowo również niskobudżetową. Wystarczy jedynie zainspirować się przykładowym wnętrzem tego typu odnalezionym chociażby na jednym z blogów internetowych i spróbować odzwierciedlić ten koncept w realnej łazience. Oferta rynkowa w tym zakresie jest niezwykle bogata i szeroko dostępna ponieważ Polacy już od wielu lat doceniają niezwykłość stylu skandynawskiego.

Styl skandynawski, kolory o których musisz pamiętać

Styl skandynawski - kolory właściwie dobrane i o odpowiedniej tonacji to podstawa. Jeśli chodzi o aranżacje w tym stylu to nie ma absolutnie mowy o jakichkolwiek mocnych, żywych barwach. Wyjątkiem jest czerń oraz grafit ale tylko wówczas, gdy kolory te używane są w tej aranżacji jedynie jako akcent. Dozwolone są przykładowo czarne elementy na terakotowej mozaice albo czarna ramka obrazu lub lustra na ścianie. W dużych, przestronnych łazienkach możliwe jest zaaranżowanie na przykład niektórych szafek w kolorze grafitowym, gdyż biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia meble te są jedynie akcentem. Styl skandynawski jest stworzony głownie dla bieli i różnych odcieni jasnej szarości. Ocieplenie wnętrza jest kreowane natomiast przez rozmaite tonacje beżu i jasnego brązu w postaci drewnianych lub imitujących drewno elementów.

Styl skandynawski - kolory

Styl skandynawski - kolory ścian w żadnym wypadku nie powinny zwracać na siebie uwagi. Ściany w tej aranżacji są zawsze jasne i stanowią jedynie tło, idealnie wkomponowane w całość aranżacji. Na ścianach dobrze prezentują się wodoodporne tapety oraz klinkier. Styl skandynawski to styl ekologiczny i zgodny z naturą. Jednak zastosowanie w tej stylizacji zieleni jest możliwe jedynie w przypadku, gdy są to rośliny lub różnego typu sztuczne dekoracje imitujące roślinność.

Meble do łazienki w stylu skandynawskim

Meble łazienkowe w stylu skandynawskim emanują prostą stylizacją i nie przyciągają wzroku. Są praktyczne i zdawać by się mogło, że istnieją tylko po to, by spełniać swoje pierwotne zadanie, a więc służyć przechowywaniu różnych przedmiotów. Wyjątkiem są wysokiej jakości, elitarne meble z drewna naturalnego, które znajdują zastosowanie w ekskluzywnych łazienkach. Tego typu prestiżowe, skandynawskie łazienki wyposażone są przeważnie także w drewniane balie, sauny i rolety na oknach. Znajdując się w takim luksusowym pomieszczeniu trudno nie zafascynować się jego wyposażeniem.

Meble do łazienki w stylu skandynawskim

Warto także zauważyć, że szafka łazienkowa w stylu skandynawskim z powodzeniem może występować w wersji otwartej. Praktyczność jest w takim przypadku z oczywistych względów stawiana na dalszym planie, a priorytetem jest uzyskanie odpowiedniego efektu wizualnego. Na tego rodzaju szafce idealnie wyglądają równo poskładane ręczniki, świece, donice z roślinami i inne dekoracje o charakterze ekologicznym. Inspirującym elementem łazienki dodającym wnętrzu luksusu i wyrafinowania może okazać się toaletka w stylu skandynawskim. Charakteryzuje się ona minimalizmem i prostą konstrukcją. Przy skandynawskiej toaletce idealnie prezentować się będzie wysoki, drewniany hoker.

Ocena: 5.0

Komentarze