Lampy z kloszami z papieru. Co warto wiedzieć przed zakupem?

Lampa z kloszem z papieruPapier jest uniwersalnym materiałem o szerokim zastosowaniu - używany jest również do wykańczania lamp. Lampy z papierowymi kloszami lub abażury są niedrogie, dlatego są też chętnie wybierane. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup takiej lampy, zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami!

Papierowe lampy kojarzą nam się przede wszystkim z Dalekim Wchodem. To właśnie tam lampiony papierowe są spotykane bardzo często - zarówno w domach, jak i podczas różnych parad i innych wydarzeń. Obecnie lampy papierowe są dzisiaj spotykane na całym świecie i możemy zakupić je w różnych interesujących wariantach - nie tylko jako popularna kula.

Używany w produkcji abażurów papier jest dość delikatny w dotyku, ale też wytrzymały, dlatego może posłużyć nam na długi czas. Uważajmy jednak przy zawieszaniu i użytkowaniu takich elementów, aby ich nie porwać.

Najczęściej spotykane rodzaje lamp papierowych

Lampy wykończone z papierem są dostępne w różnych wersjach. Jak wspomnieliśmy powyżej, najbardziej popularne to abażury w formie kuli, które składają się z papieru usztywnionego metalowymi elementami. Takie abażury możemy kupić w różnych rozmiarach - od około 20 centymetrów do nawet 100 centymetrów średnicy. Wielkość papierowego abażury powinniśmy dobrać do wielkości pomieszczenia - im będzie ono większe, tym też większa lampa będzie do niego pasować.

Oprócz abażurów papierowych w kształcie kuli do lamp wiszących możemy też spotkać się z innymi konstrukcjami. Warto wskazać między innymi na abażury z gniecionego papieru - taki abażur składa się z arkuszy cienkiego papieru, które możemy potem pognieść. Efektem będzie lampa wyglądająca jak chmurka.

Popularne są również lampy stojące z abażurami papierowymi - wtedy mają one kształt walca, który umieszczany jest na podstawie lampy. Dostępne są w wersji podłogowej oraz stolikowej.

Nie tylko w klasycznej bieli

Papierowe abażury wykonane są głównie z bielonego papieru. To najbardziej uniwersalne rozwiązanie – biel będzie pasowała do praktycznie wszystkich pomieszczeń. Do dyspozycji mamy też inne kolory, na przykład pastele, a także abażury z wzorami.

Lampa z kloszem z papieru

Warto też wskazać, że abażury papierowe możemy zdobić samodzielnie, na przykład możemy narysować na nich dekoracyjne kropeczki, przypiąć rożne zawieszki. Zdobienie papierowego abażuru do lampy może być też kapitalnym pomysłem na zabawę razem z dzieckiem. Taki abażur może potem zawisnąć na lampie w pokoju dziecięcym.

Podsumowując, jeśli chcesz mieć w domu tanią, ale efektowną lampę, pomyśl o papierze - to doskonały wybór bez przepłacania!

Inspiracje i porady: https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze