Kuchnia - Aranżacje, Inspiracje, Pomysły

Blaty kwarcytowe z konglomeratu - wady i zalety

Blat kuchennyCoraz popularniejsze na polskich rynku stają się blaty do kuchni z konglomeratu. Jakie są wady i zalety tego rozwiązania?

Więcej…

 

Fronty kuchenne - frezowane, szklane, drewniane

Fronty kuchenneFronty kuchenne stanowią o końcowym wyglądzie zabudowy, dlatego też wybór materiału z którego powstają jest tak ważny.

Fronty frezowane

W kuchniach klasycznych, francuskich, angielskich, rustykalnych, wiejskich najczęściej stosujemy fronty frezowane, czyli z ozdobnymi żłobieniami najczęściej w kształcie ramki, kolumny lub rzadziej z motywem kwiatowym, które to stanowią element charakterystyczny dla danego stylu w aranżacji wnętrz.

Więcej…

   

Szara kuchnia - projekty kuchni

Szara kuchniaSzara kuchnia - projekty kuchni

Szary, stalowy, popielaty to jedne z najmodniejszych kolorów mebli kuchennych w tym roku. Znudzeni ciepłymi szafkami kuchennymi w kolorach różnych gatunków drewna i sielskimi aranżacjami tego pomieszczenia, w bieżącym 2016 roku coraz częściej wybieramy nowoczesny chłód przejawiający się w zamiłowaniu do wszystkich odcieni szarości, która jeszcze kilkanaście, a nawet kilka lat temu kojarzyła się z ponurymi, nijakimi wnętrzami.

Najmodniejsze szare meble kuchenne to te bardzo nowoczesne, o minimalistycznej formie, pozbawione ozdobnych frezowań i fikuśnych uchwytów meblowych będące ozdobą same w sobie.

Więcej…

 

Kuchnia w stylu skandynawskim. Jakie ściany, podłoga, meble, sprzęt AGD, dodatki?

Kuchnia w stylu skandynawskimKuchnie w stylu skandynawskim biją w ostatnim czasie rekordy popularności, urzekają prostą formą i funkcjonalnością, która w tego typu aranżacjach jest jednym z kluczowych czynników. Styl ten powstał wiele lat temu na Półwyspie Skandynawskim, którego mieszkańcy pragnęli przenieść do wnętrz swoich domów i mieszkań zamiłowanie do natury i pochodzących z niej materiałów wykończeniowych.

Więcej…