Kuchnia - Aranżacje, Inspiracje, Pomysły

AGD do zabudowy w nowoczesnych aranżacjach

AGDKuchnia to to pomieszczenie, w którym najczęściej rozważana jest aranżacja złożona z mebli pod zabudowę i idealnie dopasowanych do nich sprzętów AGD. Nic w tym dziwnego - o ile "klasyczny" sposób dobierania wyposażenia może wydawać się prostszy, o tyle zabudowa wygrywa zarówno pod względem estetyk, jak i funkcjonalności.

Więcej…

 

Blaty kwarcytowe z konglomeratu - wady i zalety

Blat kuchennyCoraz popularniejsze na polskich rynku stają się blaty do kuchni z konglomeratu. Jakie są wady i zalety tego rozwiązania?

Więcej…

   

Jak zaaranżować wąską kuchnię?

Aranżacja wąskiej kuchniDecydując się na zakup mieszkania w bloku, często jesteśmy zmuszeni radzić sobie z nieprzemyślanym bądź nie do końca zgodnym z naszymi potrzebami rozkładem pomieszczeń. Wąska kuchnia to najczęstszy problem, za który winą obarczani są projektanci z poprzedniej epoki. Jest mało ustawna, nieergonomiczna, nastręcza kłopotów ze swobodnym poruszaniem się. Na szczęście istnieje kilka aranżacyjnych trików pozwalających zniwelować wady wąskiej kuchni i wyeksponować jej zalety.


Więcej…

 

Fronty kuchenne - frezowane, szklane, drewniane

Fronty kuchenneFronty kuchenne stanowią o końcowym wyglądzie zabudowy, dlatego też wybór materiału z którego powstają jest tak ważny.

Fronty frezowane

W kuchniach klasycznych, francuskich, angielskich, rustykalnych, wiejskich najczęściej stosujemy fronty frezowane, czyli z ozdobnymi żłobieniami najczęściej w kształcie ramki, kolumny lub rzadziej z motywem kwiatowym, które to stanowią element charakterystyczny dla danego stylu w aranżacji wnętrz.

Więcej…