Kolor w sypialni - urzekająca kryjówka

Wnętrze sypialniW czasach, gdy na jakość snu zwraca się coraz większą uwagę, warto zadbać o ten aspekt już na etapie urządzania sypialni. Sypialnia to miejsce na spójne aranżacje, które są zgodne z naszym charakterem. Tym sposobem stworzą przyjazną przestrzeń zapewniającą spokojny odpoczynek.

Osiągnij Zen

Postaw na prostotę! Sypialnie uwielbiają aranżacje w duchu Zen. W takim wnętrzu świetnie sprawdzą się drewniane meble i stonowane kolory. Korzystnie jest również zrezygnować ze zdobień i zbędnych przedmiotów czy elektroniki, zajmujących niepotrzebnie przestrzeń i rozpraszających uwagę. Wyjątek mogą stanowić drobiazgi budujące atmosferę relaksu, np.aromatyczne świece. Przy takim minimalistycznym wyposażeniu kluczową rolę w aranżacji odgrywają kolory. Postaw na odcienie stonowane, które pozwolą Ci odnaleźć w tym miejscu spokój. Kolory, które świetnie sprawdzą się w sypialni to odcienie beżu, delikatne szarości oraz zieleni. Aranżację możesz urozmaicić tkaninami o roślinnych motywach - szczególnie efektownie będą wyglądać na zasłonach.

Rozbudź zmysły

Energiczne osoby z temperamentem zwykle dobrze czują się w otoczeniu zdecydowanych kolorów. Takie mocniejsze odcienie, jak np. purpura, zapewnią energetyczny poranek, a wieczorami, w towarzystwie nastrojowego, ciepłego światła, stworzą natomiast romantyczną atmosferę, która pobudzi wyobraźnię. Sypialnie są otwarte na aranżacje w każdym stylu!

Daj się ponieść fantazji

Sypialnie mogą być również miejscem na śmiałe aranżacje, na które nie odważylibyśmy się w innych pomieszczeniach. Barwny, pastelowy sufit nada pomieszczeniu nowego wdzięku. Jasne odcienie różu i pomarańczy, sprawią, że pokój będzie stwarzał wrażenie jaśniejszego. Miłośnikom eleganckich wnętrz, polecamy ciemne odcienie niebieskiego i zieleni, a nawet czerń. Te kolory świetnie sprawdzą się zwłaszcza, gdy mieszkamy w centrum miasta lub w sąsiedztwie ruchliwych ulic , ciemny kolor słabiej odbija światło, więc dzięki takiemu zabiegowi sprawimy, że po zmroku będzie wpadać mniej sztucznego światła z zewnątrz, pozwalając nam na niczym niezmącony relaks.

www.tikkurila.pl

Komentarze