Kilka pomysłów na kamień naturalny do salonu - inspiracje

Kamień naturalny na ścianieSzukasz pomysłu na swój salon? Zastanawiasz się jak wykończyć wnętrze? Świetnym pomysłem są wyroby z kamienia naturalnego. Kamień naturalny jest ponadczasowym materiałem o oryginalnej kolorystyce i niespotykanym wzornictwie. Śmiało można wykorzystać go do aranżacji całego pomieszczenia, pojedynczych elementów czy drobnych dodatków.

Kamień naturalny jest wykorzystywany do dekoracji wnętrz od dawien dawna. Jest trwały i elegancki co czyni go tak chętnie wybieranym produktem do aranżacji wnętrz. Dzięki bogatej gamie wzorów i kolorów każdy znajdzie coś dla siebie.

Płytki kamienne na ścianie

Kamień naturalny jest używany od lat, jednak głównie wykorzystywano go w stylach klasycznych. W dzisiejszych czasach coraz częściej trafia do nowoczesnych, modernistycznych wnętrz. Często używany jest również w dzikim i chłodnym stylu skandynawskim. Charakteryzuje się on prostotą, minimalizmem i jest mocno powiązany z naturą, dzięki czemu kamień naturalny jest świetnym rozwiązaniem do takich wnętrz.

Kamienna elewacja Amber

Jaki kamień naturalny do salonu?

Każdy kamień w swojej naturze jest inny, dzieje się tak przez wielowiekowy czas powstawania. Jeśli postawimy na kamień zawsze możemy liczyć na oryginalny produkt, który delikatnie będzie różnił się wzorem lub kolorem. Ulubione wyroby kamienne w salonie to:

  • Panele kamienne Kwarc
  • Kamień dekoracyjny Karbon
  • Kamień elewacyjny Grafit Castle
  • Panele kamienne Grey
  • Marmur Carrara
  • Marmur Breccia
  • Granit Impala
  • Trawertyn Antique Brown

Naturalny kamień szary

Abskos

Braccia

Carrecas

Antique brown

Kamień elewacyjny szary - salon z klasą

Stosując naturalny kamień elewacyjny warto wybrać odpowiednie dla niego miejsce. W salonie najczęściej stosuje się go na jednej ścianie. Warto wybrać tę, na której kamień będzie najlepiej wyeksponowany. Pomysłem na ten salon było połączenie kamienia z drewnem w świetnym kontraście, jaki daje grafitowy kamień elewacyjny Grey z naturalnym fornirem dębowym. Całość aranżacji dopełniają szare i grafitowe dodatki w postaci lamp i mebli.

Kamień do salonu

Kamień naturalny w salonie

Kamień naturalny grafitowy, tutaj mowa o panelach Grey, trzeba odpowiednio zaimpregnować. W tym przypadku został użyty impregnat Drop Professional, który poza podstawową ochroną dodatkową, zwiększył kontrast kamienia, dzięki czemu kolor kamienia wpada niemal w czerń.

Nuta natury w twoim domu - kamień na ścianę

Kamień naturalny to nie tylko materiał na ścianę. Daje nam on poczucie obcowania z przyrodą. Kamień połączony z drewnem i roślinami stworzy piękny i przytulny salon, gdzie miło spędzimy czas. W tym salonie pierwsze skrzypce gra kamień elewacyjny Amber, który, dzięki harmonijnej kolorystyce, idealnie podkreśla ciepły charakter wnętrza. Obecność kominka oraz jasne meble są uwieńczeniem tego tradycyjnego wystroju.

Cały asortyment kamienia naturalnego można zobaczyć na naszej stronie hurtowni kamienia naturalnego Skalite www.skalite-kamien.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze