Jak urządzić pokój dzienny? 5 pomysłów na salon

Aranżacja salonuSalon to bez wątpienia najważniejsze pomieszczenie w domu. Ze względu na swoją podwójną funkcję - wypoczynkową oraz reprezentatywną - nie jest łatwy w urządzeniu. Dobrze zaprojektowany powinien sprawdzać się w czasie przyjmowania gości, ale też zapewniać wygodę podczas wieczornego relaksu w gronie rodziny lub przed telewizorem. Jak go urządzić, uzyskując równowagę między elegancją a funkcjonalnością? Możliwości jest wiele - pierwszy krok to wybór odpowiedniego stylu.

 

5 pomysłów na salon

W salonie spędzamy bardzo dużo czasu, czy to przyjmując gości, czy wypoczywając, dlatego ważne, żeby estetycznie odpowiadał naszym indywidualnym potrzebom. Powinien być nie tylko praktycznie urządzony, ale też zwyczajnie cieszyć oko. Nowoczesność czy klasyka, a może połączenie obu - jak urządzić wymarzony salon?

Aranżacja salonu

Nowoczesny salon

Nowoczesna stylistyka przypadnie go gustu wielbicielom minimalizmu i oryginalnych rozwiązań. Trendem, który aktualnie znajduje zastosowanie w większości nowoczesnych wnętrz, jest beton. Ten pojawia się na podłodze lub na ścianach jako element dekoracyjny. Inne cechy charakterystyczne stylu współczesnego to zastosowanie prostych form oraz chłodnej kolorystyki. W salonie w stylu nowoczesnym będą dominowały biele, szarości i czernie. Ilość mebli powinna być zredukowana do minimum, szafki i półki muszą być proste, pozbawione zbędnych zdobień, idealne będą fronty na wysoki połysk, które doskonale odbijają światło, a przez to powiększają optycznie wnętrze i nadają mu elegancji.

Aranżacja salonu

Pokój dzienny w stylu klasycznym

Styl klasyczny w przeciwieństwie do nowoczesnego lubi ciepłe tony i materiały kojarzące się z przytulnością. Drewniana podłoga i meble, zastosowanie neutralnych, ale ciepłych barw to jego znaki rozpoznawcze. W urządzaniu pokoju dziennego w stylu klasycznym można sobie pozwolić na większą swobodę – mebli może być więcej, mogą być proste, ale mogą też posiadać zdobienia, w pomieszczeniu możemy umieścić więcej detali dekoracyjnych, takich jak dywany, poduszki, zasłony.

Aranżacja salonu

Klasyka i nowoczesność salon w jednym

Urządzając salon, często nie potrafimy się zdecydować na wersję nowoczesną lub klasyczną - najlepiej czujemy się we wnętrzach będących połączeniem jednego i drugiego stylu. Te są zarazem proste i współczesne, ale i przytulne i rodzinne. Jak połączyć nowoczesność z klasyką? To wcale nie takie trudne. Dobrym i łatwym w zastosowaniu rozwiązaniem jest połączenie kojarzonego z ciepłem drewna z chłodnymi barwami typowymi dla minimalistycznych pomieszczeń. Można też postawić na klasyczne meble, na przykład komody czy witryny, ale w nowoczesnym wydaniu - w prostej formie, z gładkim wykończeniem na wysoki połysk, z dużą ilością szklanych elementów.

Aranżacja salonu

Salon w stylu vintage

Jeszcze inna możliwość to urządzenie salonu w stylu vintage. Tak zaprojektowane wnętrze będzie bardzo oryginalne i na pewno zapadnie gościom w pamięć. Będzie kojarzył się z tradycją i przytulnością, stanie się idealnym miejscem do wypoczynku i przyjmowania gości. Żeby salon kojarzył się z minioną epoką, ale wyglądał na gustowny, można zastosować postarzane fronty lub zamontować w nich stylizowane na lata 60. czy 70. gałki. W pomieszczeniu powinno znaleźć się dużo dodatków, takich jak koronkowe czy kwieciste poduszki albo zasłony, nie może zabraknąć wazonu z kwiatami. Dominująca kolorystyka to neutralne, ciepłe, przyjemne tony.

Aranżacja salonu

Jeśli poszukujesz mebli do salonu sprawdź ofertę sklepu www.miloohome.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze

Ineka
Moim zdaniem sypialnia powinna mieć stonowane kolory, żadnych odważnych pobudzających odcieni, w swojej sypiali użyłem piaskowego odcienia struktury dekoracyjnej perla sabbia farb magnat