Jak urządzić mały salon w bloku?

Aranżacja małego salonuAranżacja mieszkania w bloku nie należy do najprostszych. Często kojarzy się z małymi i trudnymi do zagospodarowania pomieszczeniami. Jednak wystarczy trochę wyobraźni, aby zmienić nasze małe cztery kąty w przestronne wnętrze.

Powiększenie przestrzeni

Zacznijmy od ścian. Ich kolor ma znaczący wpływ na odbiór wizualny naszej przestrzeni. Postawmy na jasne kolory, dzięki nim optycznie powiększymy przestrzeń. Postaw na biele, beże i modne w tym sezonie szarości. Wydawać by się mogło, że jasna kolorystyka jest zimna, ale mamy na to radę: wystarczy dodać parę ciekawy dekoracji, które nadadzą ciepła naszemu wnętrzu, np: naturalne materiały jak kamień czy cegła. Jasne stonowane kolory ociepli drewno. Jeśli nie mamy dużo miejsca, warto zamiast meblościanki w ciemnym odcieniu zdecydować się na drewniane podłogi. Natomiast samą meblościankę zastąpić modułowymi meblami skrzyniowymi w modnej bieli czy jasnym drewnie.

Decydując się na aranżację wnętrza meblami systemowymi możemy zakupić dwie czy trzy bryły z jednej kolekcji nie zagracając przestrzeni, a gdy zabraknie nam miejsca, możemy dokupić kolejny moduł tej samej kolekcji. Jeżeli dodatkowo zdecydujemy się na meble o wysokim połysku lub ze szklanymi frontami - wizualnie podwoimy zaplanowany efekt.

Aranżacja małego salonu

Zestawy wypoczynkowe

Przejdźmy do najważniejszej strefy naszego pokoju czyli sofy. Idealnym rozwiązaniem dla małej przestrzeni będą funkcjonalne a za razem wygodne małe narożniki do 240 cm. Wbrew pozorom w niedużych salonach lepiej sprawdzi się mały narożnik niż klasyczne rozłożyste zestawy (kanapa + fotele), które zabiorą nam dużo więcej przestrzeni.

Narożniki małe są bowiem nie tylko modne, ale bardzo praktyczne. Postawiona pod ścianą kanapa narożna nie tylko pozwoli w pełni zagospodarować jeden z kątów, ale też pozwoli cieszyć się wolną przestrzenią na środku salonu. Dodatkowym atutem narożnika jest to, że zapewnia tyle samo miejsc siedzących co zestawy wypoczynkowe a niejednokrotnie narożnik posiadający funkcję spania oferuje przestrzeń taką samą jak średniej wielkości łóżko w sypialni.

Autor: www.meblosfera24.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze

Janka
Ja się tyle naszukałam takiego małego naroznika, że szkoda gadać... Ale dopielam swego i to w sumie znazlam pod nosem, bo w salonie agaty model coliber mieli w dodatku w moich kolorach z turkusem w roli głównej. U mnie taki naroznik to jedyna opcja tez ze wzgledu na funkcje spania. Mam kawalerkę, ale to byl swiadomy wybor i w sumie jak sie okazalo - bardzo korzystny ;D