Jak urządzić mały salon w bloku?

Aranżacja małego salonuAranżacja mieszkania w bloku nie należy do najprostszych. Często kojarzy się z małymi i trudnymi do zagospodarowania pomieszczeniami. Jednak wystarczy trochę wyobraźni, aby zmienić nasze małe cztery kąty w przestronne wnętrze.

Powiększenie przestrzeni

Zacznijmy od ścian. Ich kolor ma znaczący wpływ na odbiór wizualny naszej przestrzeni. Postawmy na jasne kolory, dzięki nim optycznie powiększymy przestrzeń. Postaw na biele, beże i modne w tym sezonie szarości. Wydawać by się mogło, że jasna kolorystyka jest zimna, ale mamy na to radę: wystarczy dodać parę ciekawy dekoracji, które nadadzą ciepła naszemu wnętrzu, np: naturalne materiały jak kamień czy cegła. Jasne stonowane kolory ociepli drewno. Jeśli nie mamy dużo miejsca, warto zamiast meblościanki w ciemnym odcieniu zdecydować się na drewniane podłogi. Natomiast samą meblościankę zastąpić modułowymi meblami skrzyniowymi w modnej bieli czy jasnym drewnie.

Decydując się na aranżację wnętrza meblami systemowymi możemy zakupić dwie czy trzy bryły z jednej kolekcji nie zagracając przestrzeni, a gdy zabraknie nam miejsca, możemy dokupić kolejny moduł tej samej kolekcji. Jeżeli dodatkowo zdecydujemy się na meble o wysokim połysku lub ze szklanymi frontami - wizualnie podwoimy zaplanowany efekt.

Aranżacja małego salonu

Zestawy wypoczynkowe

Przejdźmy do najważniejszej strefy naszego pokoju czyli sofy. Idealnym rozwiązaniem dla małej przestrzeni będą funkcjonalne a za razem wygodne małe narożniki do 240 cm. Wbrew pozorom w niedużych salonach lepiej sprawdzi się mały narożnik niż klasyczne rozłożyste zestawy (kanapa + fotele), które zabiorą nam dużo więcej przestrzeni.

Narożniki małe są bowiem nie tylko modne, ale bardzo praktyczne. Postawiona pod ścianą kanapa narożna nie tylko pozwoli w pełni zagospodarować jeden z kątów, ale też pozwoli cieszyć się wolną przestrzenią na środku salonu. Dodatkowym atutem narożnika jest to, że zapewnia tyle samo miejsc siedzących co zestawy wypoczynkowe a niejednokrotnie narożnik posiadający funkcję spania oferuje przestrzeń taką samą jak średniej wielkości łóżko w sypialni.

Gdzie szukać?

Małe narożniki do pokoju w bloku znaleźć można np. w ofercie internetowego sklepu meblowego Meblosfera. Bogata kolorystyka pozwoli wybrać najodpowiedniejszy model narożnika, a dodatkowa funkcja spania wykonana na najwyższej jakości komponentach (sprężyny bonell czy falista dodatkowo najwyższej jakości pianka) pozwolą na regenerację po całym ciężkim dniu.

Komentarze

Janka
Ja się tyle naszukałam takiego małego naroznika, że szkoda gadać... Ale dopielam swego i to w sumie znazlam pod nosem, bo w salonie agaty model coliber mieli w dodatku w moich kolorach z turkusem w roli głównej. U mnie taki naroznik to jedyna opcja tez ze wzgledu na funkcje spania. Mam kawalerkę, ale to byl swiadomy wybor i w sumie jak sie okazalo - bardzo korzystny ;D