Jak sprawdzić, gdzie znajduje się Twoja paczka?

Śledzenie przesyłkiCzekanie na ważną przesyłkę potrafi dłużyć się w nieskończoność. Na szczęście wiele firm przewozowych oferuje możliwość opcji śledzenia paczki.

Jest to świetne rozwiązanie przede wszystkim z dwóch powodów - można widzieć, gdzie znajduje się paczka, a także przewidzieć, kiedy dotrze, a więc oczekiwać kuriera w danym dniu.


Śledzenie paczki to łatwizna!

Bez względu na to, czy wysyłamy paczkę do Niemiec, Finlandii czy miejscowości znajdującej się w granicach naszego kraju, Sendit umożliwia sprawdzenie, na jakim etapie obecnie jest dostarczenie przesyłki. Rozwiązanie to jest więc nie tylko łatwo dostępne, ale również bardzo proste. Wystarczy zalogować się w serwisie i sprawdzić status przesyłek. Zaletą jest również to, że opcja ta jest dostępna nie tylko na komputerze lub laptopie, ale dostosowana również do korzystania z telefonu. Wiele firm przekazuje również numer nadania w mailu lub bezpośrednio na telefon w wiadomości SMS. Dodatkowo adresatowi dostarczane są informacje o tym, w jakich godzinach paczka może być dostarczona lub kiedy można ją odebrać z punktu.

Dodatkowe opcje

Możliwość śledzenia przesyłki to ogromna zaleta, która pozwala również na inne czynności ułatwiające odbiór przesyłki. Wielu przewoźników wysyła informację, że istnieje możliwość przesunięcia lub wskazania terminu dostarczenia, jeśli ten, w którym kurier ma się zjawić z różnych powodów nie odpowiada. Do doskonałe rozwiązanie dla osób, które pracują i nie mają możliwości przebywania w domu i oczekiwania na dostarczenie przesyłki.

Jeśli kurier nie zastanie nikogo pod wskazanym adresem pozostawia awizo, z którym można odebrać paczkę. Jednak i to wiąże się z koniecznością udania się do placówki, co nie zawsze jest możliwe w godzinach, kiedy jest ona otwarta. W następnej kolejności paczka oczekuje przez 7 dni w Urzędzie Pocztowym, a ostatecznie jest odsyłana do nadawcy, co jest obciążone dodatkowymi kosztami. Lepiej więc unikać takich sytuacji i korzystać z dostępnych opcji i rozwiązań.

Ocena: 5.0

Komentarze