Intensywne kolory w kuchni

Stylowa kuchniaJasno zielony

Kolor jasnozielony to bardzo dobry wybór do kuchni. Można zaaranżować ją poprzez zastosowanie na podłogach i ścianach wielkoformatowych, białych płytek o wysokim pomysłu, do tego zabudowane szafki, z jasnozielonymi frontonami, także na wysoki połysk w nowoczesnym, geometrycznym stylu. Blat kuchenny powinien natomiast być czarny, podobnie jak tapicerka krzeseł - foteli ustawionych przy wąskim stole, który stanowi rozwiązanie pośrednie pomiędzy ladą a stołem. Ten mebel z kolei jest w kolorze białym.

Intensywny żółty

W tej aranżacji żółty stanowi dodatek do kuchni, ale dodatek widoczny i narzucający się. W kuchni zastosowano płytki imitujące drewno na podłogach, natomiast ściany wyłożono płytkami 3D, z przestrzennymi rumami (białe płatki i żółte środki). Meble w kuchni mają ciemno szary kolor, natomiast blaty kuchenne mają kolor żółty. Stół i krzesła wykonane są z naturalnego, jasnego drewna.

Różowa fuksja

W tej kuchni znajdziemy imitujące drewno płytki podłogowe, oraz sześciokątne płytki z różnych kolorach od bieli, przez szarości po czerń ułożone na ścianach w różnorodne wzory. Meble kuchenne mają białe lub różowe frontony, jest to róż w odcieniu głębokiej fuksji. Długie stojące szafki, które zajmują niemal wysokość ściany mają różowe frontony, wiszące szafki są białe, a wśród niższych, stojący można spotkać mozaikę złożoną z tych dwóch kolorów. W kuchni zaplanowano wysepkę, która jednocześnie służy jako blat kuchenny, ma ona szary kolor, natomiast krzesła dookoła wyposażone są w różową tapicerkę.

Chabrowy w kuchni

W tej aranżacji kolor chabrowy wykorzystano na płytkach ściennych oraz jako element dekoracyjny drobnych detali kuchennych. Podłoga wykonana jest z szarych, wielkoformatowych płytek, natomiast meble wykonane są w jasnym naturalnym drewnie, zaś ich frontony mają wysoki połysk i biały kolor. Centralnym punktem aranżacji jest lada i krzesła barowe z chabrową tapicerką, taki kolor mają także rolety w oknach i doniczki na zioła ustawione na parapecie.

Pomarańczowy w kuchni

W tej aranżacji zastosowano białe płytki podłogowe o dużym formacie, ściany naprzemiennie mają kolor szary i biały. Większość mebli ma także kolor ciemnoszary, podobnie jak sprzęty AGD. Otwarte półki na szarej ścianie maja biały kolor natomiast sąsiadujące z nimi zamknięte półki mają pomarańczowe frontony, tworzą one kąt prosty z ladą. Dada także w pomarańczowym kolorze, ale z czarnym blatem. Przy ladzie stoją dwa wysokie taborety barowe.

Marek Kochańczyk z firmy Mirad.

Ocena: 5.0

Komentarze