Gabinet szefa - jakie meble wybrać?

Gabinet szefaOdpowiednie urządzenie gabinetu szefa nie należy do zadań prostych. Z jednej strony jest on wizytówką i centrum zarządzania każdej firmy, dlatego powinien być spójny z jej misją. Z drugiej strony, powinien mówić coś o swoim właścicielu i być dla niego komfortowym miejscem do pracy.

Stanowisko pracy

Pomimo swojej reprezentacyjnej funkcji, gabinet szefa powinien przede wszystkim być funkcjonalnym i ergonomicznym miejscem pracy. Urządzając go należy szczególną uwagę zwrócić na meble gabinetowe.

W pierwszej kolejności skupmy się na wyborze biurka. Powinno być dość duże, by pomieścić najważniejsze narzędzia pracy, ale proporcjonalne do wielkości pomieszczenia. Postarajmy się, by stało w takim miejscu, aby siedząca przy nim osoba, widziała wszystkich wchodzących do gabinetu. Blat biurka powinien być matowy - dzięki temu unikniemy męczącego oczy efektu odbicia światła oraz konieczności ciągłego usuwania nieestetycznych plam z odcisków palców.

Na naszej liście musi się znaleźć również wygodny fotel dyrektorski. Jest to ważne, aby różnił się od innych krzeseł w biurze. W ten sposób podkreślimy rangę miejsca i wzmocnimy wizerunek szefa w biurze.

Miejsce spotkań

Gabinet to także przestrzeń przeznaczona do prowadzenia rozmów - z pracownikami, partnerami biznesowymi i kontrahentami. Jeżeli pomieszczenie jest małych rozmiarów, dobrze zastanówmy się, jakie meble gabinetowe wybrać i gdzie je ustawić, by nie przytłoczyć rozmówców. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem są krzesła po drugiej stronie biurka. Pamiętajmy jednak, że taka konfiguracja podkreśla stosunek zależności, co nie zawsze korzystnie wpływa na rozmowy biznesowe. W miarę możliwości warto zatem wygospodarować przestrzeń na niewielki stół konferencyjny, który będzie sprzyjał komunikacji i nie stworzy dodatkowego dystansu.

Przestrzeń reprezentacyjna

Gabinet szefa to idealne miejsce na wyeksponowanie sukcesów firmy. Szklana gablota lub regał, na której ustawimy nagrody, certyfikaty i odznaczenia podkreśli profesjonalizm firmy. Pamiętajmy jednak, aby ograniczyć się do tych najbardziej znaczących, najnowszych lub szczególnie dla nas ważnych. Wywieszanie wszystkich podziękowań, mało znaczących certyfikatów może zostać źle odebrane. Część półek możemy wykorzystać jako biblioteczkę i umieścić na niej branżowe publikacje.

Warto zadbać również o to, by gabinet szefa wyróżniał się na tle innych i nawiązywał do charakteru prowadzonej działalności. Sprawdzą się tu zatem grafiki lub zdjęcia ilustrujące historię firmy. Dobrym wyborem mogą być też dzieła lokalnych artystów oraz przedmioty związane z prywatnymi zainteresowaniami. Nie przesadzajmy jednak z ilością dodatków, aby nie przytłoczyć osób, z którymi się spotykamy.

Jakie meble gabinetowe do gabinetu szefa?

Aktualne trendy w aranżacji gabinetów stawiają na nowoczesne formy i materiały oraz stonowane kolory, takie jak biel, szarość i beż, które nadają pomieszczeniu lekkości i świeżości. W celu uniknięcia monotonii stosuje się natomiast mocniejszy akcent kolorystyczny np. stylowy mebel czy ścianę pomalowaną zgodnie z kolorystyką firmy.

Pamiętajmy jednak, że podążanie za trendami nie zawsze będzie optymalnym rozwiązaniem. Styl gabinetu należy dobrać do preferencji jego użytkownika oraz profilu firmy.

Bez względu jednak na to, czy zdecydujemy się na tradycyjny czy nowoczesny wystrój, kluczowa jest jego jakość. To ona będzie sygnalizować, że mamy do czynienia ze stabilną, godną zaufania organizacją. Solidne i estetyczne meble gabinetowe możemy dziś łatwo znaleźć, m.in. na https://wuteh.com.pl/do-gabinetu/. Wybierając sprawdzonych producentów będziemy mieli pewność, że zakupione wyposażenie przez wiele lat zachowa swoje cechy użytkowe i reprezentacyjny wygląd.

Ocena: 5.0

Komentarze