Funkcjonalnie w kuchni. Wygoda na co dzień

Armatura kuchennaNajwięcej czasu spędzamy w kuchni, która jest sercem domu - tu gotujemy, relaksujemy się i przyjmujemy gości. Dlatego tak ważne jest, żeby przestrzeń kuchenna była funkcjonalna i przebywanie w niej sprawiało nam przyjemność. Wystarczy zastosować kilka ergonomicznych rozwiązań, wybrać funkcjonalne sprzęty i odpowiednią armaturę kuchenną.

Choć wygląd kuchni ma znaczenie, to jednak na pierwszym miejscu należy postawić funkcjonalność. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby połączyć te dwa elementy. Warto wiedzieć, że stworzenie funkcjonalnej kuchni nie musi pociągać za sobą dużych kosztów i nie musi wiązać się z jej dużą powierzchnią.

Armatura kuchenna

Armatura kuchenna a funkcjonalność

Wiele osób bagatelizuje wpływ armatury kuchennej na funkcjonalność. Często wybierane są baterie o niskiej jakości, które rozpryskują wodę, nie mają regulacji ciśnienia wody czy po prostu psują się po krótkim czasie. Nic bardziej mylnego, bo to właśnie detale mają zasadnicze znaczenie. Armatura kuchenna renomowanego producenta, takiego jak np. KLUDI, będzie służyła nam przez lata, do tego zapewni wygodę na co dzień. Dlatego naprawdę warto zainwestować w baterię kuchenną wyposażoną w wysokiej klasy głowicę ceramiczną umożliwiającą regulację temperatury i ilości wypływającej wody.Taki efekt zapewni nam wszechstronna armatura kuchenna KLUDI L-INE S. Jej znakiem rozpoznawczym jest linia wylewki w kształcie litery L, która zachwyca prostotą i elegancją. Komfort użytkowania zwiększy też armatura kuchenna z obrotową i wyciąganą wylewką. Natomiast w małych kuchniach dobrze sprawdzi się bateria KLUDI OBJEKTA ze złączem Bajonett umożliwiająca montaż pod oknem.

Armatura kuchenna

Trójkąt roboczy, czyli wygoda w kuchni

Nadrzędną zasadą projektowania kuchni jest rozplanowanie jej zgodnie z zasadą trójkąta roboczego. Tu podstawą jest zachowanie optymalnych odstępów między meblami i sprzętami kuchennymi. Zasada ta wyznacza strefy związane ze wszystkimi czynnościami wykonywanymi w kuchni. Najważniejszymi punktami, wyznaczającymi położenie pozostałych elementów, są lodówka, zlewozmywak i kuchenka (lub płyta grzewcza). Dzięki temu przechowywane produkty i sprzęty są umieszczone na tyle blisko siebie, że nie musimy przemierzać kuchni wzdłuż i wszerz, by wyjąć z lodówki potrzebne składniki, a potem je umyć lub podgrzać.

Armatura kuchenna

Ocena: 5.0

Komentarze