Fototapety - w jakich wnętrzach warto je zastosować?

FototapetaW latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych kojarzyły nam się raczej z pełnym banału urządzeniem wnętrz, modeli było wówczas niezmiernie mało, a żaden z nich z pewnością nie wywoływał przysłowiowego efektu "wow". Dziś bardzo wiele się zmieniło w tej kwestii, znakomici projektanci znający aktualne trendy w aranżacji wnętrz wręcz dwoją się i troją, aby przygotować dla klientów modele oryginalne, stylowe, stworzone z wielką dbałością o szczegóły. Fototapety zatem nie są już tylko niepasującym do brązowo - beżowego wystroju pokoju elementem (na przykład z egzotycznymi palmami i błękitnym morzem) rodem z PRL-u, dziś prezentują one zupełnie inną jakość, co bardzo cieszy fanów piękna i designu. Do jakich wnętrz się nadają?

Nie tyko pokój dzienny!

Gdy zastanawiamy się nad tym, do jakiego typu wnętrz pasowałyby te ozdoby naścienne, bez chwili wahania na pierwszym miejscu wymienimy z całą pewnością pokój dzienny. Pełni on bowiem w każdym właściwie polskim domu lub mieszkaniu funkcję reprezentatywna, ponadto służy wypoczynkowi domowników. Zasługuje zatem w pełni na to, by prezentować się stylowo, niebanalnie, oryginalnie. Jeśli chodzi o modele dedykowane salonom (czy też pokojom gościnnym, jak niekiedy bywają one nazywane), bardzo dobrym rozwiązaniem są bezpieczne motywy. Pejzaże, panoramy miast, klimaty vintage, jeśli tak właśnie urządzone jest owo pomieszczenie – to z całą pewnością dobry pomysł.

Fototapeta

Bardzo cieszy fakt, iż mieszkańcy naszego kraju coraz większą atencją obdarzają również wnętrza sypialniane. To nie jest przecież po prostu miejsce służące do spania, spędzamy w nim sporą część naszego życia, musi być zatem urządzone i udekorowane bardzo klimatycznie, by można było z uśmiechem kończyć dzień i zaczynać go z radością na twarzy. Bardzo polecane są w tym przypadku trójwymiarowe egzemplarze przedstawiające najpiękniejsze miejsca świata - poprawią humor nawet w dżdżysty poranek.

Fototapeta

Gabinet przeznaczony do pracy również musi prezentować się niebanalnie. Wiadomo, że oczy doskonale wypoczywają wtedy, kiedy wpatrują się w zieleń, warto zatem pomyśleć o tej właśnie barwie, umieszczając ją w niedalekiej odległości od komputera.

Fototapeta

Coraz częściej Polacy montują fototapety… w kuchni. Coś, co jeszcze do niedawna byłoby wręcz nie do pomyślenia, dziś staje się faktem. Kiedyś obawiano się o to, że duża wilgotność powietrza panująca zwykle w tym wnętrzu sprawi, że ozdoba naścienna po miesiącu będzie się już nadawała tylko na śmietnik, jednak zdecydowanie nie ma w tym prawdy. Tworzone aktualnie egzemplarze są jak najbardziej odporne na tego typu czynniki, zatem i kuchnia z powodzeniem może być w ten prosty, gustowny i praktyczny sposób zdobiona.

Fototapeta

To samo dotyczy rzecz jasna wnętrz łazienkowych. Tutaj genialne okazują się być modele przedstawiające piękne plaże (umilą kąpiel) albo motywy w jakiś sposób związane w wodą (na przykład wiele kropel wody ukazanych w powiększeniu). Starajmy się jednocześnie zminimalizować ilość pozostałych ozdób na tej przestrzeni, by to właśnie fototapeta mogła zagrać główną rolę.

fototapeta

W pokojach dziecięcych również powinny znaleźć się ozdoby, które są w pełni bezpieczne dla ich zdrowia, dlatego fototapety polecane są bez cienia wątpliwości. Wcale nie trzeba wybierać dla swojego maleństwa typowych modeli, dziś bowiem coraz częściej w pokoikach dziecięcych pojawiają się wzory proste: kropki, kratka czy też paski. Uniwersalność jest na topie!

Fototapeta

Przedpokój może być kiepską lub też znakomitą wizytówką wnętrza. Gdy chcemy należycie o niego zadbać, na jednej ze ścian umieśćmy stylową fototapetę - by było na co popatrzeć!

Uniwersalność na najwyższym poziomie!

Widać bardzo wyraźnie, iż w obecnych czasach fototapety są jednymi z najbardziej uniwersalnych ozdób naściennych, bez wątpienia bowiem można je umieścić w każdym wnętrzu domu czy mieszkania. Wzorów do wyboru nie brakuje, warto więc właśnie tak udekorować swoją przestrzeń!

Autor - demur.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze