Doradzamy jakie szafki kuchenne wybrać do nowoczesnego mieszkania

Szafki kuchenneWiadomo, że wygląd kuchni ma znaczenie drugorzędne - najważniejsza jest jej funkcjonalność. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby połączyć ze sobą te dwie kluczowe cechy. Sprawdź nasze porady już teraz!

Czym charakteryzuje się nowoczesna kuchnia?

Współcześnie jako nowoczesną kuchnię postrzega się taką, która jest minimalistyczna i urządzona w stonowanych kolorach, na przykład czarnym i białym czy jasnobrązowym. Zazwyczaj sprzęty AGD (takie jak lodówka czy zmywarka) są w niej zabudowane - ważne jest, aby dobrze komponowały się one z szafkami kuchennymi. Układ tego pomieszczenia musi przede wszystkim być funkcjonalny, aby możliwie upłynnić wykonywane w kuchni czynności. Szeroką gamę nowoczesnych szafek kuchennych można znaleźć na marketmeblowy.pl.

Szafki kuchenne otwierane do góry

Mechanizmy otwierania szafek kuchennych również powinny ułatwiać nam codzienne funkcjonowanie. Popularnym ostatnio rozwiązaniem są szafki otwierane do góry, w wariancie z uchwytami lub bez nich. W wersji bez uchwytów wystarczy lekko nacisnąć na dół lub górę szafki (w zależności od tego, czy jest to szafka wisząca), a ta sama automatycznie się otworzy. Główną zaletą takiego mechanizmu jest wyeliminowanie niebezpieczeństwa, że uderzymy głową o kant drzwiczek. Warto zwrócić uwagę na to, aby mechanizm (składający się zwykle z amortyzatorów teleskopowych) działał płynnie - szafka nie może otwierać się ani zbyt ciężko, ani też zbyt lekko.

Szafki kuchenne

Szafki kuchenne otwierane od góry

Rzadziej można spotkać szafki kuchenne otwierane od góry - zazwyczaj stosuje się je przy zabudowaniach sprzętu AGD, na przykład zmywarek. Dobry mechanizm otwierania szafki sprawi, że będziesz mógł zatrzymać ją w odpowiedniej pozycji, czyli choćby zostawić ją do połowy otwartą, aby naczynia szybciej wystygły. Taka szafka nie powinna zamykać się samoczynnie.

Szafki kuchenne typu cargo - idealne rozwiązanie dla małej kuchni

W małych kuchniach doskonale sprawdzą się szafki kuchenne z mechanizmami typu cargo. Zamiast klasycznych półek w środku znajdują się wysuwane metalowe kosze, co pozwala zaoszczędzić sporo cennej przestrzeni. Ich zaletą jest także duża pakowność - takie kosze mogą udźwignąć nawet 120 kg. Możemy natknąć się zarówno na szafki cargo z tradycyjnym uchwytem do otwierania, jak i otwierane automatycznie za sprawą lekkiego naciśnięcia.

Szafki kuchenne - nowoczesność kontra tradycja? Oczywiście nikt nie zabroni nam zamontować tradycyjnych szafek w nowoczesnej kuchni, jeśli akurat takie są najlepiej dostosowane do naszych potrzeb. Warto jednak poznać także inne rozwiązania, ponieważ mogą one czasami okazać się bardziej funkcjonalne niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Komentarze