Czym musimy się kierować wybierając okucia meblowe?

Okucia mebloweOkucia meblowe to coś więcej aniżeli gałki, zaczepy, stojaki oraz zawiasy. To zaawansowane wyjścia umożliwiające kompozycję powierzchni, optymalizację gromadzenia oraz podnoszące użyteczność mebli oraz pełnych wnętrz. Jakość okuć (dodatków) meblowych jest teraz tak samo istotna jak jakość produktów, z jakich robione są meble. Nowoczesne wyjścia systemowe pozwolą na praktyczne zaaranżowanie oraz zastosowanie każdej, chociażby najmniejszej powierzchni.

Okucia meblowe - więc co?

Słysząc pojęcie okucia meblowe, możemy mieć wątpliwości, o jakiego rodzaju elementach jest mowa. W mniejszym znaczeniu określeniem okuć meblowych określimy narożniki meblowe, mające za zadanie uchronić kanty szafek oraz stolików.

W większym jednakże rozumieniu owego pojęcia zmieścimy wszelkie stalowe, żeliwne (i zrobione z pozostałych produktów) akcesoria meblowe, stanowiące dopełnienie, usprawniające zarówno komfort używania mebla, jak również jego wygląd.

Zamki oraz magnesy do mebli

Wykorzystanie zamka meblowego stanowi najefektywniejszy sposób na zabezpieczenie pomieszczenia szafek przed dostępem niepowołanych osób. Wyjście to możemy zastosować z przeznaczeniem w niemalże każdym meblu - bez względu na jego formę i artykuł, z jakiego go wytworzono. Do zabezpieczenia mebli posłużą nam też magnesy meblowe.

Pokrętła meblowe

Wykorzystań pokręteł meblowych może być parę, lecz niezależnie od sytuacji reguły doboru odpowiedniego są takie same: pokrętło z trzpieniem gwintowanym musi mieć mocny, pewny trzpień zrobiony ze wysokogatunkowej stali, tymczasem głowica pokrętła gwiazdowego musi być zrobiona z wytrzymałego na promienie UV oraz mocnego mechanicznie produktu (zazwyczaj tworzywa sztucznego).

Oba owe elementy muszą być ze sobą powiązane w sposób trwały - to niezwykle istotne, gdyż w najtańszych pokrętłach zdarza się, iż obraca się jedynie samo pokrętło, lecz trzpień nie jest w tymże okresie wkręcany w otwór.

Zmiana stylu za pomocą okuć

Akcesoria meblowe mają również duży wpływ na końcowy wygląd mebli. Można z ich pomocą zaopatrzyć nowe szafki bądź zupełnie zmienić wygląd własnego starego sprzętu. W naszym sklepie z okuciami meblowymi dostępny jest niezwykle duży dobór wzorów oraz odcieni, dzięki czemu można z łatwością odnaleźć typy dostosowane do własnych preferencji i stylu mebli.

Podzespołem, jaki jest najłatwiej wymienić, natomiast przy tymże ma największy wpływ na wygląd szafki lub komody, są zaczepy oraz klamki.

Okucia meblowe

Na co zwrócić uwagę, dopasowując okucia do mebli?

Okucia do mebli powinny być właściwie dostosowane do urządzenia zarówno pod kątem rozmiaru oraz ergonomiczności, jak również projektu - dzięki temu sprzęty będą spełniały wszelkie własne zadania i stanowiły dobre optycznie urządzenie pomieszczeń. Pośród konkretnych rodzajów okuć znajduje się mnóstwo rozmaitych modułów, różniących się zastosowanymi wyjściami - modelem mogą być przeguby, występujące w wielu wersjach, dedykowanych do drzwi montowanych na różnorodne sposoby.

Źródło: https://www.domino-online.eu/okucia/meblowe.html.

Komentarze