Czy warto kupić meble kalwaryjskie?

Meble kalwaryjskieKalwaria Zebrzydowska jest niewielką miejscowością położoną w województwie małopolskim. Wśród turystów, a zwłaszcza pielgrzymów, słynie ona z sanktuarium pasyjno-maryjnego ojców bernardynów. Kalwaria to jednak nie tylko turystyka religijna, ale również zagłębie meblarskie.

Meble kalwaryjskie, jak powszechnie są one nazywane w branży i wśród klientów, są doskonale znane w całej Polsce, a nawet poza granicami naszego kraju. Czy rzeczywiście warto je kupić?

 

Małopolskie zagłębie meblowe

Kalwaria Zebrzydowska słynie z produkcji wszelkiego rodzaju mebli - klasycznych i tapicerowanych. Branża ta rozwija się w tej niewielkiej, małopolskiej miejscowości z pokolenia na pokolenie. Każdy producent dba o swoją renomę, co przekłada się na ogólnie bardzo dobrą opinię o meblach kalwaryjskich. Ich sława rozprzestrzeniła się na całą Polskę, a także pokonała granice kraju. W wielu domach m.in. w Niemczech wykorzystywane są właśnie meble z Kalwarii Zebrzydowskiej.

Meble kalwaryjskie cieszą się bardzo dobrą opinią w branży meblowej w Polsce głównie z uwagi na fakt, że przy ich produkcji stosuje się tradycyjne i nowoczesne trendy aranżacyjne, a przy tym technologie pozwalające na stworzenie solidnych i trwałych mebli wysokiej jakości. Producenci korzystają przy tym ze znanych jeszcze ich dziadkom i pradziadkom sposobów wykonywania mebli w rzemieślniczy sposób. Doświadczenie jest kapitałem bezcennym dla firm produkujących te meble. Przez lata nie straciły one nic ze swojego oryginalnego charakteru.

Meble produkowane w Kalwarii Zebrzydowskiej są różnego typu. Dostępne są meble przeznaczone do wyposażania takich pomieszczeń jak salon, pokój dzienny, sypialnia, czy pokój dziecięcy i wnętrza kuchenne. Przede wszystkim to jednak meble tapicerowane, produkowane przez firmy, które nawet ponad sto lat nieprzerwanie zajmują się tym biznesem. Idąc z duchem czasu, dopasowują one swoją ofertę do zmieniających się oczekiwań klientów. Sprzedaż mebli prowadzona jest w formie stacjonarnej, bezpośrednio przy zakładach stolarskich i tapicerskich, jak i we współpracy z salonami meblarskimi na terenie całego kraju. Prócz tego meble kalwaryjskie świetnie sprzedają się w sieci internetowej, za pośrednictwem stron www, na których są one prezentowane przez swoich producentów. Dzięki temu nawet osoby spoza granic Polski, które nie są fizycznie w stanie odwiedzić salonów meblarskich w Kalwarii Zebrzydowskiej, mogą zapoznać się z ich ofertą i zamówić z dostawą pod wskazany adres wybrane meble kalwaryjskie.

Czym wyróżniają się meble kalwaryjskie?

Wśród licznych producentów mebli w całej Polsce, firmy z Kalwarii Zebrzydowskiej proponujące swoim klientom standardowe, uniwersalne i produkowane na wymiar meble, w tym meble tapicerowane, mogą zapewnić ich wysoką jakość i wytrzymałość na wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych, w tym na uszkodzenia mechaniczne czy wilgoć. Produkowane są one z wykorzystaniem wieloletniej tradycji stolarskiej i tapicerskiej, oraz doświadczenia kolejnych pokoleń producentów. Poza tym stylistyka mebli kalwaryjskich cały czas się zmienia, przez co dopasowują się one do zmieniających się gustów odbiorców. Zakłady stolarskie i meblowe w Kalwarii Zebrzydowskiej są rozpoznawalne w całym kraju. Istnieje co najmniej kilku producentów, którzy sprzedają meble tapicerowane i inne dla odbiorców w Polsce i kierują część produkcji na eksport na rynkach zagranicznych.

Szczególną popularnością wśród kupujących w grupie asortymentowej mebli kalwaryjskich cieszą się sofy, narożniki, kanapy i tapczany, łóżka, wersalki, a także fotele. Do kuchni zwykle produkowane są na zamówienie meble na wymiar, które dopasowują się do kształtów pomieszczenia kuchennego i idealnie spełniają swoją funkcję przez wiele lat. Niezależnie od tego, do jakiego pomieszczenia chcą Państwo kupić kompletne wyposażenie, z dużą dozą prawdopodobieństwa musimy powiedzieć, że znajdziecie je w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Warto zainteresować się tą szczególną, bogatą ofertą branży meblarskiej w Małopolsce.

Autor - www.mebles.pl.

Komentarze