Ceramika - jak zachować jej czystość?

CeramikaJak zachować czystość w łazience i kuchni? Sprawdź, jak pielęgnować ceramikę i zadbać o dom zachwycający porządkiem?

Zachowanie czystości w łazience i kuchni nie należy do najłatwiejszych. Najczęściej to małe pomieszczenia, w których bardzo szybko się brudzi. Tym samym regularnie należy mierzyć się z osadami, kamieniem i innymi uporczywymi zanieczyszczeniami. Jak dbać o porządek w tych pomieszczeniach?


Regularne sprzątanie

Ceramika sprawdza się w kuchni, w łazience, jak i innych pomieszczeniach, w postaci płytek ceramicznych. Ceramika zapewnia trwałość, dlatego zarówno zlewozmywaki, płytki, jak i wyposażenie łazienki wykonane z ceramiki służy nam przez długi czas. Ba, ten materiał jest naprawdę popularny i wygodny w pielęgnacji. Pytanie tylko, jak czyścić ceramikę, by mimo upływu czasu wciąż wyglądała świetnie?

Kluczowa w czyszczeniu ceramiki jest systematyczność. Im częściej się ją czyści, tym wbrew pozorom mniej czasu to zajmuje, jak i energii pochłania. Tym samym warto regularnie przecierać wszystko, co jest wykonane z ceramiki. Efekt? Nie dopuścimy do narastania zabrudzenia i późniejszego długiego szorowania zlewu, czy płytek.

Sprytne sposoby

Do dbania o ceramikę nie potrzebujesz specjalnych środków czystości. Przyda Ci się za to ściereczka z mikrofibry. Nie porysuje ona powierzchni, a jednocześnie dobrze oczyści i wytrze do sucha.

Prócz tego do czyszczenia ceramiki dobrze stosować naturalne środki i płyny do mycia. Przy systematycznym czyszczeniu jak najbardziej one wystarczą, by zachować wyjątkową czystość.

Sprawdzi się tutaj ocet, soda oczyszczona, czy cytryna. Świetnie doczyszczą one ceramikę, a także zadbają o jej połysk. Co więcej, do usunięcia kamienia ocet sprawdzi się nawet lepiej niż inne mocne środki chemiczne.

O ile do codziennego czyszczenia doskonałe będą delikatne środki czyszczące, to raz na kilka miesięcy gruntowne czyszczenie możesz wykonać profesjonalnymi środkami czyszczącymi.

Zatrudnienie pomocy domowej

Jednocześnie marzysz o czystym mieszkaniu i większej ilości wolnego czasu? Jeśli tak, to świetnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie zatrudnienie pomocy domowej. Na takie udogodnienie decyduje się coraz więcej osób, które znaczną część dnia spędzają w pracy, a po niej zamiast wracać do obowiązków domowych, wolą skupić się na odpoczynku bądź rozwoju osobistym.

Zatrudnienie pomocy domowej w takiej sytuacji może być nie tylko oszczędnością czasu, ale i inwestycją na przyszłość, o ile czas, który zyskasz dobrze spożytkujesz. Nie da się ukryć, że większość z nas chciałoby mieć piękne i czyste mieszkania, jednak nie zawsze mamy czas i chęci, by po pracy i innych obowiązkach dopieszczać swoje cztery kąty.

W internecie bez problemu znajdziesz portale, na których umieszczone są ogłoszenia pomocy domowych z różnych części Polski. Mieszczą się tam informacje dotyczące stawki godzinowej, zakresu obowiązków, doświadczenia, referencji, jak i dzielnicy miasta, w której dana pomoc domowa pracuje. Do tego znajdziesz także wzmiankę o dostępności takiej pomocy domowej.

Jeśli interesuje Cię sprzątanie we Wrocławiu, to wystarczy, że na takim portalu zaznaczysz interesujący Cię obszar. Od razu wyświetlą Ci się wszystkie pomoce domowe w okolicy. Później już wybierzesz tę, która najbardziej Cię interesuje - biorąc pod uwagę stawkę, zakres obowiązków, czy godziny, w których jest dostępna.

Jak nie tylko zachować czystość ceramiki, ale cieszyć się także zadbanym mieszkaniem, które lśni od czystości? Z pewnością kluczowa jest systematyczność. Zdecydowanie lepiej na co dzień dbać o porządek niż robić to raz na jakiś czas większymi zrywami. Dobrym pomysłem jest także zatrudnienie pomocy domowej, która będzie wsparciem w walce o czysty dom. Twój dom naprawdę może zachwycać czystością - i to codziennie!

Ocena: 5.0

Komentarze